نگهبانی از محصولات کشاورزی به روش سروبان

 


با جست و جوی عبارت "خرید و فروش مستقیم محصولات کشاورزی" در فضای وب، اولین لینکی که مشاهده می کنید متعلق است به سروبان. استارت آپی که امشب به مسابقه میدون آمده تا کسب و کار خود را به همه مردم ایران خصوصا کشاورزان معرفی کند.

نارسایی شبکه توزیع، تراژدی تلخ کشاورزی ایران است. کشاورزی که پس از برداشت محصولاتش، منتظر است تا با فروش آنها به قیمتی مناسب دسترنج زحمات یکساله اش را ببینید و خستگی در کند، با تنها کسی که مواجه می شود، دلال است. او از ترس بر باد رفتن زحماتش، لاجرم تسلیم شده و محصولش را با نازلترین قیمت به دلال می فروشد. درنهایت هم نهایتا نه تنها خستگی اش در نرفته، بلکه باری دیگر به او اضافه می شود. من و شمای مصرف کننده نیز در شهر، ناچاریم همان محصول را به چندین برابر قیمت از دلال بخریم... و این چرخه معیوب الی العبد ادامه دارد.

درسالهای اخیر استارت آپ های زیادی در زمینه خرید و فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات کشاورزی شروع به کار کردند تا بتوانند این چرخه معیوب را رفته رفته از بین ببرند. عرفان میرطالبی، مدیرعامل یکی از این مجموعه های دغدغه مند با نام تجاری سروبان است که وجه تمایز آن با سایرین را می توان در هدفش یافت:

"هدف سروبان، ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند."

این برند از زمان راه اندازی تا به امروز، توانسته 26000 مزرعه فعال و 430 روستا در سراسر کشور را تحت پوشش خود درآورد. همچنین توانایی دارد خرید و فروش بیش از 200 محصول کشاورزی را بدون واسطه و با استفاده از اپلیکیشن، سایت و پلت فرم های دیگر مدیریت کند. اما عدد دیگری نیز در رزومه آن دیده می شود که بیش از دیگر اعداد جلب توجه می کند؛ 5300. سروبان درحال حاضر می تواند از محصول 5300 کشاورز ایرانی، از زمان برداشت تا موقع رسیدن به دست مصرف کننده، نگهبانی و حراست کند.

استارت آپ سروبان با آنالیز دقیق مشکل خرید و فروش محصولات کشاورزی به صورت مستقیم، تمرکز برروی بازاریابی محصولات و ارائه اطلاعات شفاف به مشتریان، توانسته جایگاه خود را در حوزه کشاورزی ایران تثبیت کند. این شرکت دانش بنیان که حمایت از کشاورزان و نگهبانی از محصولات تولیدی آنها، همواره اصلی ترین دغدغه اش است، امشب به مسابقه میدون آمده تا کسب و کار خود را در معرض قضاوت داوران این برنامه تلویزیونی قرار دهد.

برای حمایت از کسب و کار ناب آقای عرفان میرطالبی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi