پروماک، اولین در ایران...

 


کاهش واردات نهاده ها، کاهش هزینه تولید گوشت قرمز و ارائه کنسانتره‌‌های با کیفیت به گروه های مختلف دامی ازجمله مزیت های اولین کسب و کار فعال در حوزه تولید مکمل پروتئینی از بستر طیور گوشتی در ایران است که امشب به مسابقه میدون آمده است.

طبق مطالعات انجام شده، حدود 70 تا 80 درصد از انرژی غذاى متعادلى که هم اکنون در اختيار مرغ و سایر طیور قرار مى‌گيرد، جذب و مابقی بصورت مدفوع از بدن آنها خارج مى‌شود که به طرز شگفت آوری پر است از مواد مقوی مانند مانند اسيد اوريک، بقاياى ويتامين‌ها و املاح و داروها. آقای محسن کوثری و تیم چهار نفره او که اکنون در سبزوار مستقر اند، پس از حدودا دوازده سال تحقیق و پژوهش، موفق شدند به تکنولوژی دست یابند که با کمک آن می توان این منبع عظیم را برای تولید مکمل پروتئینی به کار گرفت.   

مهندس محسن کوثری مقدم، مدیر و مالک کارخانه پروماک، صاحب کسب و کاری است که می توان آنرا از دو حیث بررسی کرد. اول اینکه او نه تنها توانسته دور ریز ضایعات صنعت مرغداری را کاهش دهد بلکه از آن محصولی مفید برای دیگر حیوانات (گاو، گوسفند، شتر و آبزیان) تولید می کند. دوم آنکه توانسته گام بلندی در راستای کاهش وابستگی به واردات نهاده های دامی بردارد چراکه انرژی موجود در محصولاتی مانند کنجاله سویا، در تولیدات پروماک نیز هست.   

این روزها کمتر کسی را می توان یافت که از معضل واردات نهاده های دامی و قیمت بالای آنها بی اطلاع باشد؛ سالانه حدود سه میلیارد دلار صرف واردات نهاده‌های دامی تولید خوراک دام و طیور می‌شود که اصلا مبلغ کمی نیست اما با تکیه بر تخصص جوانان ایرانی و حمایت از کسب و کار کارآفرینانی همچون آقای کوثری، می توان این میزان از برون رفت ارز را به خوبی کنترل کرد.

باید اشاره کرد که مکمل های پروتئینی کارخانه پروماک، علاوه بر مجوز سازمان دامپزشکی کل کشور، دارای تاییدیه از موسسات تحقیقات علوم دامی و پروانه بهره برداری از اداره صنایع روستای وزارت جهاد کشاورزی نیز هست.

بازیافت و استفاده بهینه از محصولاتی که به ظاهر کارایی ندارند، از کسب و کارهای قدیمی و با سابقه در مسابقه میدون است؛ اجرای تاثیرگذار آقای پناهنده را همه به خاطر داریم. تیم قبلی داوران مسابقه نیز همواره کارآفرینان خلاقی که در این عرصه فعالیت می کنند را، مورد تشویق و تایید قرار می دادند. حال باید نظر تیم تازه نفس داوران راجع به این نوع از کسب و کارها (خصوصا پروماک) که اکثرا خط شکن هستند و برای اولین بار است که در ایران اجرا می شوند، چیست!

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای محسن کوثری با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

ناصر محمدزاده

چهارشنبه 12 شهریور 1399

سلام و عرض ادب اگر دوست داشتید در قم نمایندگی داشته باشید من امادگی دارم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 6 مهر 1399

سلام

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/20349

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi