تولید بیش از سه هزار تن قارچ خوراکی در قزوین

 


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳ هزار و ۳۵۳ تن قارچ خوراکی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شده است.

 عباس آقا علیخانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین افزود: ۷ واحد قارچ خوراکی صنعتی با ظرفیت تولید ۳ هزار و ۳۰ تن و ۲۹ واحد قارچ خانگی سنتی با تولید ۳۲۳ تن در سال در این شهرستان فعالیت دارند.

به گفته‌ی وی؛ در حال حاضر در این تعداد واحد‌ها ۱۴۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد واحد‌های تولیدی این شهرستان به پرورش قارچ دکمه‌ای مشغول هستند گفت: تنوع قارچ خوراکی و دارویی موجود در کشور به ویژه رقم شاه صدف که قدرت نگهداری و ماندگاری بالایی دارد و همچنین رقم شی تاکه، که مصرف دارویی دارد را می‌توان در برنامه‌های آتی توسعه واحد‌های جدید تولیدی قارچ این شهرستان قرار داد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi