برای ظرف غذایتان ارزش قائل باشید

 


مواداولیه آشپزی و کیفیت ظرفی که غذا در آن پخت می شود، دو فاکتور اصلی برای سالم بودن غذا هستند. یکی از کسب و کارهای امشب مسابقه میدون مربوط به ظروفی است که خیال شما را از بابت کیفیت ظروف راحت می کند.

سفال نوعی سرامیک است که اژدهای قرمز (چین) زادگاه آن است؛ محصولی ماندگار از تلفیق حرارت آتش و جادوی خاک رس که دمای بالای ۶۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند. در ایران نیز شهر سفال یعنی لالجین، حدود نود درصد از بازار این ظروف زیبا را دراختیار دارد و چندین هزار نفر از این کسب و کار امرار معاش می کنند البته شرکت کننده امشب مسابقه میدون، از همدان به تهران نیامده...

ماجد عشورین، جوانی بیست و نه ساله و اهل اصفهان است که حدود سه سال در زمینه تولید ظروف سرامیکی و سفالی مشغول به فعالیت بوده است. ظروفی که او در کارگاهش تولید می کند علاوه بر جنبه های هنری و دکوری، قابلیت استفاده در آشپزی را نیز دارند و با خرید آنها می توان به راحتی دو تیر را با یک نشان زد...

بطورکلی ظروف سرامیکی از دو قسمت بدنه و لعاب تشکیل می شود؛ قسمت بدنه که از گل رس است و باید مرغوب باشد تا ظرف براثر حرارت دچار ترک نشود و لعاب نیز که با رنگ ها و طرح های متفاوت برروی سطح ظرف کار می شود. در چند سال اخیر استفاده از سرامیک برای پخت غذا بسیار رایج شده است. البته برای پخت و پز توصیه می شود از ظروف بدون لعاب استفاده کنید؛ زیرا در هنگام طبخ غذا واکنش شیمیایی نداشته و عاری از هرگونه مواد سمی و مضر خواهند بود.  

اکثر ظروف سرامیکی آشپزی که در بازار خرید و فروش می شوند، پس از چند ماه استفاده دچار مشکل شده و و کیفیت و زیبایی خود را از دست می دهند؛ ولی محصولات آقای عشورین نه تنها از کیفیت بالایی برخوردارند و از این دست اتفاقات برایشان نمی افتد بلکه درصورت بوجود آمدن هرگونه مشکل، امکان تعویض محصول وجود خواهد داشت.

سرامیک صنعت بسیار گسترده ای است بطوریكه یك سوم صنایع موجود دنیا را تشكیل می‌دهد. چینی، شیشه، بلور، سفال، آجرهای نسوز و معمولی، كاشی، لوازم بهداشتی، وان و دستشویی و ظروف فلزی لعابی همه نوعی سرامیک هستند اما این کارآفرین ایرانی به سراغ محصولاتی رفته که هم زیبایی داشته باشد و هم کاربردی.

مسابقه میدون جای کارآفرینانی است که کیفیت محصولات برایشان مهم است و برای پول و هزینه مشتری ارزش قائل اند. آقای عشورین نیز ازجمله این افراد است که علاوه بر این موارد، برای سلامتی مردم و کیفیت غذایی که می خورند نیز نگران است.

آقای عشورین علاوه بر برنامه های آشپزی تلویزیونی، میدون را بعنوان اصلی ترین راه تبلیغ ظروف باکیفیتش درنظر گرفته است و امشب یکی از سه شرکت کننده مسابقه است. باید منتظر بود و نظر داوران مسابقه دررابطه با طرح کسب و کار او را دید.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای ماجد عشورین با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi