بتن های مبارز


مسابقه میدون امشب میزبان یکی از اولین های دنیا است؛ گروهی جوان و خلاق، بتنی ساختند که با استفاده از آن در نمای بیرون ساختمان، می توانید دیوار خانه خود را به یک باغچه کوچک تبدیل کنید.


  1. ذخیره آب به مدت دوهفته و جلوگیری از تبخیر آن
  2. عایق صوتی و حرارتی
  3. دریافت بهتر اکسیژن توسط ریشه گیاه
  4. امکان تعویض گیاهان
  5. امکان بتن ریزی در محل مورد نظر در هر طرح، شکل، رنگ و مقیاس
  6. مقاومت: سه برابر آجر

مصطفی مصطفوی، پژوهشگر دانشگاه آزاد قزوین و مدیرعامل گروه گرینیوم است. این گروه در حدود سه سال پیش، موفق به تولید بتنی خارق العاده شدند که شش مورد بالا، تنها چند مورد از ویژگی های آن است؛ آنها برای نخستین بار در جهان بتنی ساختند که به گیاه امکان رشد می‌دهد و بیشتر خواص خاک را در خود جای داده است.   

بتن های رسانای الکتریسیته که برای افزایش ایمنی جاده ها و پل ها استفاده می شود و یا آجرهای تمیزکننده هوا که روی نمای بیرونی ساختمان سوار شده و از ورود هوای سنگین به داخل جلوگیری می کنند، نمونه محصولاتی فناورانه ای هستند که در دهه اخیر در صنعت ساختمان جهان تولید شدند.

گروه گرینیوم با راهنمایی و مشاوره افراد کهنه کار صنعت معماری همچون دکتر منوچهر طبیبیان (پدر شهرسازی ایران)، پس از چهار سال تلاش و تحقیقات گسترده، توانستند این محصول مقاوم و درعین حال مفید برای محیط زیست را در سال 97 به مرحله تولید و تجاری سازی رسانند و امشب نیز یکی از سه شرکت کننده مسابقه بزرگ میدون باشند.

قطعا در سایر کشورها، ابعاد دیگری از این سازه ساختمانی مورد توجه قرار گیرد؛ اما برای ایران، کاهش آلودگی هوا مهمترین است. این موضوع یکی از اصلی ترین معضلات کلانشهرهاست؛ ماشین های تک سرنشین و اتوبوس ها و مینی بوس های متعلق به عهد قرقره میرزا همچنان در شهر تردد می کنند و کوچکترین عنایتی نیز به اخطارهای مراجع قانونی ندارند. کسب و کار گروه گرینیوم، علاوه بر زیبایی، تغییر شکل ظاهری شهر، قابلیت رشد گل و گیاه، قابلیت مبارزه با آلودگی هوا و کاهش آنرا هم دارد و به نظر می رسد می تواند مورد تشویق داوران مسابقه میدون قرار گیرد.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای مصطفوی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi