کسب و کاری به رنگ حنا

 


دوره کاشت حنا، تنها یکی از حدود دویست دوره تدوین شده توسط واحد دوره های آموزشی سامانه میدون است.

آلمان ها در سال 2016، توانستند دوبرابر درآمد نفت ایرانی که بیشترین ذخایر نفت و گاز جهان را در اختیار دارد، از صنعت گیاهان دارویی درآمدزایی کند. حال آنکه بیرون کشیدن پای نفت از اقتصاد، آرزوی دیرینه تمام دولت هایی است که تا به امروز در ایران مستقر شدند اما نه تنها اقدامی راهگشا برای تحقق این رویا نکردند بلکه این روزها، صحبت از فروش نفت در بورس و چوب حراج زدن به این سرمایه ملی است...

ایران خاستگاه 8000 گیاه دارویی است. وجود اقلیم های کاملا متفاوت در نقاط مختلف موجب شده کشت این گیاهان و صنعت فرآوری آنها به یکی از مزیت های کشور برای درآمدزایی و اشتغالزایی تبدیل شود. حنا نیز عضوی از این خانواده است که از محرومترین استان کشور یعنی سیستان و بلوچستان، بعنوان بهترین منطقه برای کشت آن یاد می شود. 

شاید حنا، دختری در مزرعه هم باشد اما حقیقت آن است که گیاهی با سابقه در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی جهان بویژه آسیا است. رایج ترین فرآورده های این گیاه سبز رنگ، جوشانده یا روغن است که بدلیل خواصش، برای موارد ذیل توصیه می شود:  

  • جوان سازی و روشن شدن رنگ پوست
  • تقویت و افزایش رشد مو
  • حجم دهندگی طبیعی مو و درمان موخوره
  • درمان ریزش و شپش مو
  • درمان استرس و اضطراب
  • درمان خستگی، سردرد و میگرن

راه اندازی کسب و کارهای مرتبط با حنا می تواند گزینه خوبی برای کشور خصوصا استان سیستان و بلوچستان باشد؛ در حقیقت صادرات محصولات و اشتغالزایی اصلی ترین دریچه هایی است که به روی جوانان این منطقه گشوده خواهد شد.

واحد دوره های آموزشی سامانه میدون، تشکیل شده از متخصصین باتجربه ای است که تا به امروز حدود 200 دوره آموزشی در زمینه راه اندازی کسب و کارهای مزیت دار و سودده، تدوین کردند. یکی از این دوره ها نیز با عنوان دوره کاشت گیاه حنا، به این گیاه جادویی اختصاص دارد.

در این دوره که آخرین بروزرسانی آن به بهمن ماه سال 1398 بازمی گردد، مقیاس تولید سالانه 3.5 تن برگ خشک و مقیاس فیزیکی نیز یک هکتار محاسبه شده است. همچون اغلب دوره های میدون که پیش فرضشان وجود زمین در سبد دارایی های فرد متقاضی است، در این دوره نیز درصورتیکه فرد خودش دارای زمین باشد، می تواند در مجموع با حدوداً 26 میلیون تومان استارت راه اندازی این کسب و کار را بزند. مدت زمان بازگشت سرمایه این طرح نیز حدود دو سال و نیم برآورد شده است.

کلام آخر

ایران دارای پتانسیل های اقلیمی بالقوه بسیاری است. ولی راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی در آن پراز خطرات و ریسک های ریز و درشت است که همین امر باعث ترس خیلی از افراد برای شروع کار می شود؛ نتیجه این اتفاق تلخ نیز چیزی جز قفل شدن درب های اقتصاد نیست. اما میدون هست تا کمکی باشد برای غلبه بر ترس ها. متخصصین کلینیک مشاوره این سامانه می توانند شما را در زمینه راه اندازی کسب و کارهای گوناگون ازجمله حنا و فعالیت های مرتبط با آن همچون صادرات، راهنمایی کنند. 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi