لباسشویی هایی که با قطعات یدکی ایرانی خواهند چرخید...

 


یکی از سه مهمان دهمین برنامه فصل دوم مسابقه میدون، کسی است که در زمینه تولید قطعات یکی از گران ترین اعضای خانواده لوازم خانگی یعنی ماشین لباسشویی، فعالیت می کند.

به زعم برخی کارآفرینان، می توان اصلی ترین بدبختی اقتصاد را واردات کالاهای واسطه ای و مواداولیه دانست؛ پول هایی که می تواند موجب آبادانی و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور شود، صرف ورود محصولاتی همچون دان مرغ و قند و شکر و دسته بیل و قطعات یدکی لوازم خانگی ای می شود که توان تولید آنها موجود است. امشب فردی پا در میدان مسابقه میدون می گذارد که می خواهد با کسب و کار خودش، قدمی برای بهبود این وضعیت بردارد.

منصور شادمهری، مدیر گروهی به نام شمس است که در زمینه تولید قطعات یدکی لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، کولرهای گازی و دستگاه های تصفیه آب فعالیت می کند. این گروه با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی هم توانسته خرید و فروش محصولات را راحت تر کند و هم ارتباط بین خریدار و فروشنده را مستقیم تر کند. به همین واسطه نیز، توجه تعداد زیادی از مردم را به سمت محصولات خود معطوف کرده است.

85 درصد از 3.35 میلیون تن واردات سال گذشته را نهاده های تولیدی و کالاهای واسطه ای تشکیل می دهند. کمبود مجموعه هایی که در داخل کشور به تولید کالاهای واسطه ای مشغول باشند، موجب واردات بی رویه، وابستگی مبرم به کشورهایی همچون چین، خروج ارز، عدم توازن بین ارزش ریالی و کیفیت محصولات و مشکلات عدیده دیگری می شود. آقای شادمهری اما ازجمله کارآفرینان ریسک پذیری است که برای حل این مشکلات تلاش می کنند.

چین و ایتالیا به دلیل پیشگام بودن در عرصه تولید قطعات یدکی لوازم خانگی ازجمله ماشین لباسشویی که امروزه قیمت آن در بازار به 25 میلیون تومان نیز می رسد، ازجمله رقبای کسب و کار آقای شادمهری هستند. اما او و گروه حرفه ای اش، با بالا بردن کیفیت محصولات خود و ارائه خدماتی مثل امکان مقایسه قیمت اجناس، تنوع بالا و دسترسی شبانه و نامحدود، سعی دارند سهم بیشتری از بازار داخلی را تصاحب کنند. هدفگذاری آنها پس از فتح بازار داخل نیز، صادرات به کشورهایی ازجمله ترکیه است.

اهمیت کسب و کارهای فعال در زمینه تولید قطعات واسطه ای و یدکی اجناسی مانند ماشین لباسشویی و لوازم خانگی، بر کسی پوشیده نیست. لزوم حمایت همه جانبه از آنها نیز باید همواره در دستور کار دول مختلف قرار گیرد زیرا چرخیدن چرخ های اقتصاد، محوری ترین وظیفه و تعهد آنهاست. هرچند که شنیدن نظر داوران مسابقه میدون نیز در این رابطه، خالی از لطف نخواهد بود.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای منصور شادمهری با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید... 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi