سوسیس و کالباس با طعم کبک و بلدرچین؟!

 


یکی از سه اجرای این قسمت از مسابقه میدون متعلق به کسب و کاری است که از طیور کوچک و سفید گوشتی بغیراز مرغ، سوسیس و کالباس تولید می کند.

سوسیس و کالباس یکی از پر طرفدارترین فرآورد های گوشتی در جهان است که مصرف سرانه آن در ایران، 1.5 تا 2 كیلوگرم عنوان می شود. عمده این فرآورده ها از گوشت حیوانات اهلی همچون گاو، گوسفند و مرغ تولید می شود و استفاده گوشت پرندگانی مانند بلدرچین و کبک و یا آبزیانی مانند ماهی، کمتر متداول است. اما مسابقه میدون جای کسانی است که توانستند کارهای خاص و کمتر متداول را به کسب و کاری سودده تبدیل کنند؛ آقای ابوالفضل هنزایی نژاد امشب خود را به استودیو مسابقه رسانده تا از سوسیس و کالباسی که با این سفید گوشتان تولید می کند، بیشتر بگوید.

بلدرچین و کبک ازجمله مفیدترین طیور هستند:

  • گوشت بلدرچین 5 تا 10 درصد بیش از سایر پرندگان و نشخوارکنندگان پروتئین دارد، برای ترمیم سلول های از دست رفته بدن به کار می رود، به پایداری سطح کلسترول بدن کمک می کند، برای رشد استخوان ها مفید است و کم خونی را نیز کنترل می کند.
  • طبق روایتی از امام موسی کاظم (ع): گوشت کبک ساق پا را محکم می کند و تب را می برد. گوشت این پرنده ضعف عمومی بردن را برطرف می کند، از ابتلا به بسیاری از عفونت های تنفسی پیشگیری می کند و قابلیت برطرف کردن بسیاری از ناراحتی های روانی و بی خوابی را دارد.

ابوالفضل هنزایی، مجموعه ای با نام ساوانو بنا کرده که در حوزه تولید فرآورده های گوشتی کبک و بلدرچین فعالیت می کند. محصولات این مجموعه توسط کانال های فروش آن یعنی فروشگاه های زنجیره ای، فست فودها، فروش مویرگی و فروش مستقیم به دست مصرف کننده اصلی که همان خانوارها باشند، می رسد.

به نظر می رسد ارزش غذایی گوشت این پرنده ها و محبوبیت سوسیس و کالباس در بین ایرانیان، باعث ایجاد جرقه ای برای راه اندازی کسب و کار و تولید این محصولات متفاوت و البته مفید شد.

حمایت از این کسب و کار و تولید انبوه محصولات غذایی آن، علاوه بر ایجاد اشتغالزایی می تواند در فرهنگ سازی در زمینه مصرف محصولات مقوی و با ارزش غذایی بالا نیز کمک کننده باشد. آقای هنزایی با بلدرچین ها و کبک های کوچک اما مفید خودش، امشب به یکی از قسمت های دومین فصل مسابقه میدون آمده تا کسب و کار خود را درمعرض قضاوت داوران مسابقه قرار دهد.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای هنزایی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید....

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi