نخ های برقی به مسابقه میدون می آیند.


دوک نخ ریسی برقی نام یکی از سه محصولی است که امشب و در یکی دیگر از قسمت های مسابقه کارآفرینی میدون، سازنده خود را همراهی می کند.


زمانی بود که کارخانه های نساجی و تولید پوشاک جزو بزرگترین و فعالترین کارخانه های ایران بودند اما آمارهای امروز، داستان چیز دیگری است؛۳۰ درصد کارخانجات نساجی آنها تعطیل و مابقی با ظرفیت متوسط ۷۰ درصدی در حال فعالیت هستند بعبارت دیگر ایران تبدیل به یکی از بزرگترین واردکنندگان نخ، پارچه و پوشاک شده است. پس کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار در این حوزه، اهمیت ویژه ای خواهد داشت. مسابقه میدون امشب میزبان بانویی است که توانسته در شاخه کوچکی از این صنعت پهناور یعنی تولید نخ، گام بلندی بردارد؛ رویا چهره ئی.

نخ ریسی با یک دوک سنتی که در بسیاری از قبایل ایران متداول و مرسوم است، معمولا با 6 ساعت کار طاقت فرسا، نهایتا 400 تا 500 گرم نخ تولید می کند. خانم چهرئی نوعی دوک نخ ریسی تولید کرده که با برق کار می کند و با آن می توان در همان بازه زمانی، تا 3 کیلو نخ تولید کرد. درضمن این دستگاه مجهز به کلاف کن نیز هست.

سرعت بالا، عدم خرابی و فرسایش قطعات چرخ ریسندگی (قرقره و ریسمان) و به طبع آن پایین آمدن هزینه تعمیرات، بالا بردن میزان دقت تنظیم کار چرخ ریسندگی به سبب استفاده از مغناطیس در کنترل میزان چرخش، شباهت تولیدات با نمونه سنتی (شبیه نخ تولیدی سنتی می باشد) و توانایی استفاده از دستگاه در هر ساعت از شبانه روز ازجمله مزیت های دستگاهی است که این بانوی ایرانی موفق به ساخت آن شده است.

نخ، ازجمله محصولاتی است که اگر نباشد، نمی توان یکی از اصلی ترین نیازهای سه گانه انسان ها یعنی پوشاک را برطرف کرد. کسب و کار خانم چهرئی نه تنها از این منظر بلکه از منظر کاهش واردات و خروج ارز از کشور نیز قابل توجه است؛ سال گذشته حدود 200 هزار تن نخ ریسندگی وارد ایران شد که با حمایت از این کسب و کار، می تواند به میزان محسوسی کاهش یابد.

بانوان در دومین فصل مسابقه میدون، با کسب و کارهایی قوی و پخته در میدان ظاهر شدند. لوازم جانبی خودرو، تولید محصولات گلدوزی شده و محلول ضدلغزش و امشب نیز دوک برقی. باید دید این بانوی کارآفرین و خوش فکر که با استفاده از برق نخ تولید می کند، می تواند با غلبه بر دو حریف دیگر خود، بیشترین رای داوران را بدست بیاورد یا خیر...

 برای حمایت از کسب و کار سرکار خانم رویا چهرئی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi