دشواری تامین منابع مالی از بانک‌ علت اصلی نامناسب بودن فضای کسب و کار است

 


رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: طی چهار فصل گذشته همواره روند نزولی شاخص‌ فضای کسب و کار را داشته ایم.

کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه  گفت: در پاییز امسال بدترین استان کشور از نظر فضای کسب و کار بودیم.

وی با بیان اینکه تا دو سال قبل رصد شاخص‌های فضای کسب و کار کشور توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی انجام می‌شد، اظهار کرد: از سال قبل این پایش به اتاق بازرگانی ایران واگذار شد که فضای کسب و کار کشور را به صورت فصلی بررسی کرده و به تفکیک استان‌ها اعلام می‌کند.

وی اصلی ترین دلیل نامناسب بودن شاخص فضای کسب و کار در استان کرمانشاه را بر اساس بررسی‌های انجام شده مربوط به دشواری تامین منابع مالی از بانک‌ها با عدد 8.03 دانست و یادآوری کرد: شاخص بی‌ثباتی و قابل پیش بینی نبودن قیمت مواد اولیه و محصولات در استان عدد 8، ضعف دادرسی و رسیدگی به شکایات عدد 7.6، موانع اداری کسب و کار عدد 7.55، مفاسد مالی و اداری در دستگاه‌های دولتی عدد 7.54 و رویه‌های غیرمنصفانه ممیزی و دریافت مالیات عدد 7.38 دارد.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه بی‌ثباتی سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اجرایی ناظر به کسب و کار، برداشت سلیقه‌ای از قوانین و مقررات و همچنین شفاف و یا کافی نبودن اطلاعات مورد نیاز برای فعالین اقتصادی از دیگر دلایل بدی فضای کسب و کار در کرمانشاه است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از پنج پیشنهاد برای امور مالیاتی به عنوان یکی از مهمترین دستگاه‌های مربوطه خبر داد و افزود: عودت مالیات بر ارزش افزوده صادرات در فرجه یک ماهه، اصلاح روند هیات‌های حل اختلاف، بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی بر اساس مصوبه اقتصاد مقاومتی  از جمله اقداماتی است که باید توسط این بخش انجام شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi