پیدا شدن حلقه مفقوده صادرات در مسابقه میدون

 


جناب آقای عنایت الله توکل که از کهنه کاران صنعت بسته بندی است، امشب با کسب و کاری به مسابقه میدون آمده که می تواند همان حلقه گم شده صادرات کشور باشد؛ تولید جعبه های فانتزی.

به گفته رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی کشور، گردش مالی این صنعت در دنیا تا سال ۲۰۲۵، به رقمی بالغ بر یک هزار میلیارد دلار می رسد که سهم ایران در منطقه غرب آسیا تنها حدود ۵ درصد خواهد بود. همچنین طبق آمار سال 2015، ارزش آن در بازار جهانی نیز معادل 589 هزار میلیارد دلار بوده که پیش بینی می شود در سال 2020، به 770 هزار میلیارد دلار برسد.

نبود سازوکار اجرایی قوی در حوزه بسته بندی محصولات مختلفی که علیرغم تمام مشکلات اقتصادی، با زحمت کشاورز و کارآفرین ایرانی تولید می شوند، باعث شده تا سود صادرات این اجناس نصیب دیگر کشورها ازجمله ترکیه شود؛ چراکه این دولت ها محصولات ایرانی را وارد، بسته بندی و سپس حتی به خود ایران صادر می کنند. پس یکی از حلقه های مفقود شده در تولید و خصوصا صادرات را می توان، صنعت بسته بندی دانست.

شرکت جعبه سازی دارات، با مدیریت آقای عنایت الله توکل، مجموعه ای است که حوزه جعبه سازی ازنوع فانتزی اش، مشغول به کار است. تنوع جعبه های این مجموعه، براساس نوع کالایی که در آن قرار می گیرد، متغیر است؛ جعبه های مقوایی هارد باکس و چوبی، جعبه های کادویی و لوکس، جعبه های مقوایی و چوبی با روکش چاپ شده و جعبه چوبی با روکش چرم ازجمله این محصولات است که برای بسته بندی خشکبار، شیرینی، هدایا، صنایع دستی و... ساخته می شوند.  

اساسا می توان بسته بندی را به دو گروه ترغیبی و کاربردی تقسیم کرد که هر دو دسته باید ویژگی هایی مانند حفظ محتوا، تسهیل در حمل و نقل و اطلاع رسانی راجع به ویژگی های کالا را داشته باشند. جعبه های ساخته شده در مجموعه آقای توکل، نه تنها این ویژگی ها را داراست بلکه مشاوره و معرفی بهترین نوع بسته بندی برای جنس موردنظر نیز ازجمله دیگر خدماتی است که این مجموعه برای مشتریان خود درنظر گرفته است. درضمن برخلاف فانتزی بودنشان،برای  صادرات نیز مناسب اند.

ایران دارای نعمات جغرافیایی بی شماری است که سبب می شود بسیاری از کسب و کارهای تولیدی در آن رونق بیشتری داشته باشد. تولید کالاهای متفاوت و باکیفیت نیز ازجمله فعالیت هایی است که درحال حاضر و باوجود سختی های اقتصادی، در رسته های گوناگون درحال انجام است اما همانطور که پیشتر اشاره شد، هویت ایرانی این کالاها، در بسیاری از موارد زایل می شود چراکه صنعت بسته بندی غنای لازم را ندارد.

بسته بندی خصوصا بسته بندی مناسب صادرات، گرچه حلقه ای است مفقود اما می توان آنرا یافت و با فعالیت و تلاش، سرپایش کرد. آقای توکل ازجمله کارآفرینان ریسک پذیری است که در این راه قدم گذاشته و امشب به میدون آمده تا کسب و کار تولید جعبه های فانتزی خود را به مردم معرفی کند. باید دید نظر داوران مسابقه خصوصا جناب آقای موثقی دررابطه با این کسب و کار حیاتی و مهم چیست...

برای حمایت از کسب و کار آقای عنایت الله توکل با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi