کم پروتئین ها در میدون

 


محصولات غذایی کم پروتئین چیست و برای چه کسانی مفید است؟ آیا همه می توانند از محصولات کم پروتئین استفاده کنند یا خیر؟ مسابقه میدون امشب را ببینید تا پاسخ این سوالات را بیابید.

پروتئین بزرگترین درشت مولکول موجود در بدن است که تخم مرغ، شیر، گوشت مرغ، ماهی، گوشت قرمز، سویا، حبوبات و... اصلی ترین منابع برای دریافت آن هستند. ساخت بعضی از هورمون‌ها، آنزیم‌ها و آنتی‌بادی‌ها، تبدیل انرژی شیمیایی به کار و انتقال اکسیژن و هیدروژن، ازجمله نقش های این اسیدهای آمینه در بدن است.  

به همان اندازه ای که مصرف پروتئین در هر رده سنی ضروری است، میزان این مصرف نیز مهم و تاثیرگذار است. بعنوان مثال موادغذایی کم پروتئین، برای کسانی که  درگیر بیماری های کلیوی هستند و یا کودکانی که از بیماری مادرزادی فنیل کتونوریا رنج می برند، اهمیت ویژه ای دارد؛ چراکه اندام های هضم کننده در بدن این افراد عملکرد کاملی ندارد.

پیشتر، موادغذایی کم پروتئین، ازجمله محصولاتی بود که وارد کشور می شد و میزان قابل توجهی ارز را خارج می کرد؛ اما متخصصین شرکت سلامت پژوهان سپهر آریا، پس از سالها تلاش و بررسی فرمولاسیون های مختلف، سرانجام در سال 95، توانستند مجوز تولید و توزیع این محصولات را از سازمان غذا و دارو دریافت کرده و شروع به تولید انبوه آن کنند. امشب نیز مرتضی رحمانی به شبکه سه آمده تا محصولات کم پروتئین و اهمیت تولید آنها را از قاب میدون برای مردم شرح دهد.

نان کم پروتئین، پودر کم پروتئین جایگزین همبرگر، پودر کم پروتئین جایگزین سیب زمینی، پودر کم پروتئین جایگزین تخم مرغ، پودر کیک کم پروتئین، پودر کم پروتئین جایگزین شیر، پودر کم پروتئین جایگزین بستنی، پودر کم پروتئین جایگزین پنیر، پودر کم پروتئین جایگزین ماست، پودر کم پروتئین جایگزین دوغ و آرد کم پروتئین و.... همه اینها محصولاتی هستند که توسط این شرکت واقع در همدان تولید و در سراسر کشور توزیع می شوند. 

کمبود پروتئین در کودکان، بسیار جدی تر و خطرناک تراز سایر گروه های سنی است؛ زیرا می تواند منجر به بیماری های مغزی و بعضا مرگ شود. از همین رو، شرکت سلامت پژوهان سپهر آریا، اصلی ترین جامعه هدف خود برای تولید موادغذایی کم پروتئین را، کودکان قرار داده. البته تیم آقای رحمانی درنظر دارد در آینده ای نچندان دور، غذای موردنیاز بیماران سلیاکی (حدود 800 هزار نفر) و بیماران دیابتی (حدود 5 میلیون نفر) را نیز تامین کند.

امنیت غذایی موضوع مهمی است که همواره موردتوجه اکثریت دولت ها بوده است. تولید غذای مناسب برای بیماران نیز ازجمله مصادیق فراهم کردن این امنیت است. مرتضی رحمانی، علاوه براینکه با تولید محصولات کم پروتئین گام بزرگی در این مسیر برداشته است، سعی کرده ایران را نیز در این زمینه به خودکفایی برساند. باید دید این کسب و کار حیاتی، امشب می تواند از سد دو رقیب دیگر خود در این قسمت از مسابقه میدون بگذرد یا خیر.

برای حمایت از کسب و کار آقای مرتضی رحمانی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi