تلفیق هنر و خلافیت در خلاقانه ترین مسابقه تلویزیون

 


ایرانیان به هنرمند بودن و هنردوستی درجهان شهره اند. مسابقه میدون امشب میزبان بانوی جوانی است که هنر گلدوزی را با خلاقیت درآمیخته و محصولاتی پرکاربرد و چشم نواز را به زنان هنر دوست ایرانی عرضه می کند.

تلفیق هنر و خلاقیت، همیشه قابل ستایش بوده است. ظرافت کار هنری، جادویی است که می توان با استفاده از آن، یک وسیله ساده و بعضا کهنه را به چنان گوهر زیبایی تبدیل کرد که بتوان ساعت ها به آن خیره شد و خسته نشد؛ گلدوزی یکی از این هنرهاست.  

گلدوزی ازجمله دوخت های تزئینی است که سابقه ای کهن و طولانی در اکثر کشورهایی دنیا همچون ازبکستان و چین دارد. جذابیت و تنوع طرح ها و قابلیت اجرایی کردن آن برروی انواع پارچه نیز، باعث شده تا گلدوزی به یکی از محبوب ترین هنرهای دستی امروز تبدیل شود.

سمانه امامی بیست و چهار ساله که مهندس نرم افزار نیز هست، این هنر زیبا را با شم اقتصادی خود ترکیب و کسب و کاری جذاب و خوش رنگ و لعاب را راه اندازی کرده است؛ آن هم با برندی خاص به نام دوریان.

این مهندس خوش ذوق، با یافتن استعداد و علاقه اش، قدم در راهی گذاشته که با حرکت در آن، نه تنها آینده خود، بلکه می تواند آینده زیباتری را برای ایران بسازد؛ راهی که تاکنون و با گذشت کمتراز دو سال از شروع آن، موجب ایجاد شغل برای حدود بیست نفر شده است. خانم امامی با نخ و سوزن و پارچه، اثری خلق می کند زیبا و شکیل که قابلیت صادرات و ارزآوری برای کشور را نیز دارد؛ چراکه نمی توان هنر دست زن ایرانی را، در هیچ نقطه دیگری از این کره خاکی یافت. 

علاوه بر جذابیت و نو بودن ایده های دوریان، خدمات پس از فروش این مجموعه نیز قابل توجه است. این مهندس جوان،محصولات دست ساز خود و تیمش را از بابت ثابت بودن رنگ نخ، تا یکسال گارانتی می کند.  اصلاح آنها نیز بصورت مادام العمر وجود خواهد داشت.

برند دوریان، امشب با گل های پارچه ای و نخی خود، مهمان مسابقه میدون است. داوران فصل دوم مسابقه همچون داوران فصل اول، کارآفرینانی خلاق و خوش ذوق اند که هنر را می شناسند و برای هنرمند ارزش قائلند. با اینحال باید دید این کسب و کار فانتزی، از پس رقبای خود برای گرفتن جایزه مسابقه یعنی وام یک میلیاردی صندوق امید، بر خواهد آمد یا خیر.  

برای حمایت از کسب و کار خانم امامی با سکه های میدونی؛ اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi