سه اتم در قاب مسابقه میدون

 


دوهفته پیش بود که حسین قائمی همدانی با کسب و کار تولید تونل ضدعفونی کننده به مسابقه میدون آمد. امشب نیز علی بهشتی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان ازن سازان پاسارگاد، با کسب و کاری کرونایی اما کمی متفاوت تر، به میدان آمده است...

لایه ازن، لایه ای تشکیل شده از گاز ازن است که در فوق جو زمین قرار گرفته. برای اولین بار، در سال 1985 و قطب جنوب بود که انسان، لایه ی ازنی سوراخ شده را مشاهده کرد. در ابتدا گمان بر این بود که این سوراخ به دلیل هواپیماهای مافوق صوت ایجاد شده ولی با گذشت زمان مشخص شد که موادشیمیایی همچون گاز یخچال (dfc ها) باعث تخریب این لایه حیاتی شده اند.

ازن ها تنها در هوا و مافوق جو پراکنده نشدند بلکه می توان آنها را روی زمین نیز یافت و ازشان در زمینه های مختلفی ازجمله ضدعفونی بهره جست. ازن ماده ای است ناپایدار و اکسیدکننده که تنها ۰٫۰۱۲ ppm از آن، می تواند در كمتر از ۱۰ ثانيه، تمام ويروس‌ها را نابود كند. این گندزدای قوی، پس از نفوذ به قلب میکروب ها، نه تنها اثری از خود به جای نمی گذارد بلکه به سرعت به اکسیژن دو اتمی تبدیل خواهد شد.

استرالیا، فرانسه و کانادا ازجمله کشورهایی هستند که از این مولکول سه اتمی برای ضدعفونی کردن موادآلی و آب ها استفاده کردند. شرکت دانش بنیان اُزن سازان پاسارگاد نیز، مجموعه ای است پر افتخار که در زمینه تولید دستگاه هاي ازن ژنراتور (تولید کننده ازن) صنعتی، نیمه صنعتی، خانگی، پزشکی و... مشغول به فعالیت است و پرچم ایران را در این زمینه بالا نگاه داشته است.

مجموعه ی حدودا ده ساله ای که آقای بهشتی تاسیس کرده، برای نصب و سوار کردن ازن ژنراتور، پس از نمونه برداری و انجام آزمایشات ازن تراپی، بر مبنای نیاز مشتری، دستگاه را تولید کرده و ضمن نصب و راه اندازی آن، آموزش های لازم را نیز مشتری می دهد. خدمات پس از فروش همچون به روزسانی دستگاه و یا تعمیر آن در محل نیز جزو لاینفک خدماتی است که این مجموعه به مشتریان خود ارائه می کند.

اثرات جانی محلول ها و موادشیمایی رایج مانند کلر، موجب شده تا این شرکت دانش بنیان به فکر ساخت دستگاهی بیفتد که با اکسیژن موجود در هوا و الکتریسیته، ازن تولید کند. از ازن ژنراتور می توان برای ضدعفونی مکان هایی مانند مرغداری ها، استخرها، سردخانه ها، صنایع غذایی و لبنی و... استفاده کرد.

ازن سازان پاسارگاد، علاوه بر گواهینامه های ISO9001 - ISO14001 - ISO18001، موفق به اخذ تاییدیه هایی از معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، وزارت جهادکشاورزی و اداره کل دامپزشکی نیز شده اند و با دستی پر به استودیوی مسابقه میدون آمده اند.  

حمایت از ساخت ازن ژنراتوری که توسط این شرکت دانش بنیان طراحی و تولید شده، شروع خوبی برای حذف موادشیمایی ضدعفونی کننده خواهد بود. شیوع کرونا و لزوم جلوگیری از شیوع بیشتر این موجود ناشناخته و هزار رنگ نیز، ضرورت تولید انبوه دستگاه های این چنینی را دوچندان کرده است.  

مسابقه میدون در دومین فصل خودش، میزبان این شرکت دانش بنیان و محصول جادویی آنهاست. باید دید ازن ژنراتوری که می خواهد فقط با سه اتم، انواع میکروب ها و قارچ ها را از بین ببرد، می تواند از کارزار رقابت با دو شرکت کننده دیگر مسابقه سربلند بیرون آید یا خیر.

برای حمایت از کسب و کار آقای علی بهشتی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi