با آلوئه ورا بدرخشید :)

 


به جرئت می توان از گیاه گوشتی آلوئه ورا، بعنوان انقلابی بزرگ در صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی یاد کرد. واحد آموزش سامانه میدون نیز با درک اهمیت کاشت این گیاه بوته ای و تولید فرآورده های آرایشی از آن، دست به کار شد تا دوره ای را برای راه اندازی این کسب و کار تدوین کند.

چشم انداز جهانی، روند مثبتی را برای بازار آلوئه ورا و فرآورده های آن پیش بینی می کند؛ تخمین زده شده که درآمد دنیا این محصول کشاورزی در سال 2026، به بیش از 3.3 میلیارد دلار خواهد رسید. ازنظر حجم تولید نیز، انتظار می‌رود تا همین سال، بازار جهانی مشتقات آلوئه ورای التیام بخش، با نرخ رشد متوسط سالانه 7.4 درصد، گسترش یابد. حال با عنایت به آینده روشنی که برای این عضو خانواده کاکتوس ها متصور است، سرمایه گذاری برای کاشت و تولید آن، سودده به نظر می رسد.

واحد آموزش سامانه میدون، بخشی است تشکیل شده از متخصصین رشته های گوناگون که در جهت آموزش و راه اندازی کسب و کار، دوره های آموزشی تدوین می کنند. این واحد با درنظر گرفتن اهمیت توسعه کسب وکار کاشت آلوئه ورا در ایران، ملزومات و ضروریات تولید این گیاه شفابخش را، بصورت مجزا و به دو شکل مزرعه ای و گلخانه ای بررسی کرده است.

نکات فنی بسیاری در تدوین این دوره ها لحاظ شده که دو مورد ذیل را می توان از مهمترین آنها دانست:

1. در دوره کاشت آلوئه ورا در مزرعه: برای کاشت‌ آلوئه ورا در سطح یک هکتار، بدون در نظر گرفتن هزینه زمین، به حدود 221 میلیون تومان سرمایه ثابت و سالانه و در حدود 47 میلیون تومان هزینه جاری نیاز می‌باشد. پس در مجموع با حدودا 230 میلیون تومان (سرمایه ثابت به همراه سرمایه در گردش)، می‌توان مزرعه آلوئه ورا با مساحت یک هکتار را به محصول رساند.

2. در دوره کاشت آلوئه ورا در گلخانه: برای کاشت آلوئه‌ ورا در گلخانه 1000 مترمربعی، بدون درنظر گرفتن هزینه ای برای خرید زمین، به حدود 91 میلیون تومان سرمایه ثابت و حدود 15 میلیون تومان هزینه جاری نیاز است. بنابراین با حدوداً 92 میلیون تومان (سرمایه ثابت به‌علاوه سرمایه در گردش) می‌توان گلخانه را به محصول رساند.

آلوئه ورا، گیاه سبز رنگی است که برای رشد، نیازی به تغذیه از کود و سموم شیمیایی ندارد؛ اما پس از برداشت، می توان بیش از ۴۰۰ نوع محصول ویژه بهداشتی، آرایشی، دارویی و خوراکی از آن تولید کرد؛ مثلا ژل های آلوئه ورایی تاثیر زیادی بر درخشندگی پوست و مو دارند؛ به همین جهت نیز در بین خانم ها بسیار پرطرفدارند.

در پایان می توان اینطور جمع بندی کرد که با راه اندازی کسب و کار کاشت آلوئه ورا، به خوبی قادر به درخشیدن در دنیای کارآفرینی خواهید بود. برای درخشندگی بیشتر نیز، می توانید روی کمک حاذقین کلینیک مشاوره سامانه میدون حساب کنید.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi