دوران جولان کروناویروس تمام شد!

 


تونل ضدعفونی کننده، یکی از راه های قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در اماکن عمومی مانند فروشگاه ها، استادیوم های ورزشی، مراکز بیمارستانی و... است. مسابقه میدون، امشب میزبان مهندسی همدانی است که موفق به ساخت یکی از همین فنادهنده های کرونا ویروس شده است.

کرونا، بلایی است نوظهور که در آخرین سال قرن بیست و یکم به جان دنیا افتاده. علیرغم رکودی این ویروس 90 نانومتری بر بازار جهانی حاکم کرده، بازار برخی محصولات به طرز عجیبی داغ شده است؛ بعنوان مثال تنها در ایران، تقاضا برای ماسک، رشد ۱۶۰۰ برابری را تجربه کرده است. محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده، الکل، انواع لباس های بیمارستانی و تونل ها و گیت ها و تونل ها ضدعفونی، نمونه های خوب دیگری در این زمینه هستند.

حسین قائمی همدانی، یکی از سهامداران شرکت پایاکاران است. او با سبقه ای 15 ساله در فعالیت های صنعتی و ساختمانی، کابینی ساخته که می تواند مشکل تردد افراد آلوده به ویروس و یا مشکوک را به اماکن عمومی مانند رستوران ها، بیمارستان ها، اماکن مذهبی، استادیوم های ورزشی و... حل کند و پایان بخش جولان چند ماهه ی این ویروس مرگ آور باشد.

این تونل ها یا کابین های ضدعفونی کننده، با از بین بردن پوشش چربی اطراف ویروس های پوشش دار در سطوحی مانند لباس، دست ها، صورت و هر وسیله دیگری که همراه فرد است، او را برای ورود به مکان موردنظر آماده می کنند. مواد ضدعفونی کننده ای که در این تونل ها پاشش می شود، کرونا را غیرفعال و خنثی کرده و قدرت چسبندگی آن به مخاط بدن و سطوح را از بین ببرند.

البته با ورود این ویروس منحوس از کشور دوست و برادر چین، محصولات مشابهی در نقاط مختلف ایران ساخته شده است. جوانان تبریزی، نوجوانان زاهدانی و شرکت هایی که سال ها در زمینه تولید موادضدعفونی کننده فعالیت داشتند، به این حوزه ورود کرده و سعی کردند بدون واردات، نیاز بازار به این محصول حیاتی را در استان های مختلف کشور پاسخ دهند. اما کابین پیش ساخته ی آقای قائمی، ویژگی های خاصی دارد؛ مثلا قابلیت نصب در هر مکانی را دارد و عشایر کوچ نشینان نیز می توانند از آن بعنوان حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنند.

از اهمیت و لزوم برای حمایت از تولید محصولات آنتی کرونا هرچه بگوییم کم است. با اوج گیری دوباره شیوع کرونا ویروس در کشور، روزانه بیش از دوهزار و صد نفر مبتلا و بیش از 160 نفر جان خود را از دست می دهند.

شاید در ابتدا به نظر برسد که این کسب و کار قطعا برنده و گل سرسبد مسابقه میدون خواهد بود؛ اما براساس تجربه فصل اول مسابقه، آراء داوران غیرقابل پیش بینی ترین بخش این برنامه است. پس باید منتظر بود و دید که این به فنادهنده ی کرونا ویروس، موفق به گذشتن از سد رقبای خود خواهد شد یا خیر.  

برای حمایت از کسب و کار حسین قائمی همدانی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi