کسب و کار فرآوری پیستاکو در مسابقه میدون

 


خام فروشی، تراژدی تلخ صنعت کشاورزی ایران است. سالانه چند صد هزار تن از انواع محصولات کشاورزی با بهترین کیفیت را تولید می شود؛ اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی، آنها را با حداقل سود می فروشد. امشب کسب و کاری پا به میدان مسابقه میدون گذاشته که می تواند این گره کهنه در کشاورزی را نه با دندان بلکه با دست باز کند.

شرکت خدمات و فرآوری صادرات پسته فراهانی، مجموعه ای است با تجربه ای قریب به سی سال که در زمینه فرآوری خشکبار فعالیت می کند. یکی از اصلی ترین دغدغه های این شرکت، افزایش قدرت خرید و ایجاد ارزش افزوده برای محصولات استراتژیکی همچون پیستاکوست؛ در زبان پارسی به پسته، پیستاکو گفته می شد.

صنعت خشکبار، بعد از نفت، هرساله بیشترین درآمد ارزی را برای ایران دارد. در میان اقلام مختلف خشکبار نیز، پسته و مغز آن سودآورترین هستند.

طبق آمار منتشر شده در سال گذشته، پسته درحالی ۱.۵ میلیارد دلار درآمد عاید ایران کرد که ۹۸ درصد آن بدون فرآوری و بصورت کاملا خام از کشور خارج شد؛ نقطه تراژیک ماجرا دقیقا همینجاست. ترکیه ای که در تولید و کیفیت پسته حرفی برای گفتن ندارد، امروز یکی از بزرگترین خریداران پسته ایران و یکی از بزرگترین فروشندگان پسته ی فرآوری شده در جهان است...

ضررهای نبود صنایع فرآوری و تبدیلی، بر همگان آشکار است؛ اما مردی که حرف عمل باشد، کم پیدا می شود. حامد فراهانی، مرد عمل است؛ چند سالی می شود که آستین های خود را برای رفع این کمبود بالا زده است. امشب هم به مسابقه میدون آمده تا شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی صندوق کارآفرینی امید امتحان کند.

شرکت صادراتی فراهانی، با ارائه خدماتی مانند مغز کردن انواع خشکبار در کمترین زمان و بالاترین کیفیت، سورتینگ و غربالگری آنها جهت تجاری سازی و صادرات و بسته بندی محصولات طبق سلیقه مشتری، سعی در برطرف کردن نیاز بازار در مناطقی مانند کرمان، سمنان، مشهد، یزد و... را دارد.

پیستاکو علاوه بر ارزآوری، اشتغالزایی خوبی نیز ایجاد می کند. طبق آمار منتشره در سال جاری، روزانه یک میلیون کارگر فصلی در رفسنجان برای برداشت پسته به کار گرفته می شوند. با این وصف، اگر صنایع تبدیلی و بسته بندی این محصول نیز در کشور رونق گیرد، علاوه بر افزایش درآمد سرانه کشور، می توانیم شاهد حل شدن یکی از اصلی ترین مشکلات کشور یعنی اشتغال باشیم.

کسب وکار آقای فراهانی ارزآور است و اشتغال زا؛ اما در این فصل، تیم داوری مسابقه میدون تغییر کرده و آراءداوران خیلی قابل پیش بینی نیست. با این حال به نظر می رسد آقای یونچی بیشترین رای را به این کسب و کار صادراتی اختصاص دهد.

برای حمایت از کسب و کار حامد فراهانی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi