صدا و سیمای ستادپیگیری

 


از این پس علاوه بر رادیو اقتصاد، ستادپیگیری مشکلات تولید را از سیمای رسانه ملی ایران دنبال کنید. ستادپیگیری، یکشنبه ها و سه شنبه های هرهفته، پس از اخبار ساعت نوزده شبکه یک و در بخش دوم برنامه پایش، مهمان نگاه ایرانیان خواهد بود.

ستادپیگیری مشکلات تولید، واحدی تشکیل شده از پیگیرترین جوانان ایرانی است که مهمترین هدفشان، برداشتن سنگی هرچند کوچک از سر راه تولید و تولیدکننده زحمت کش ایرانی است. این ستاد حدودا سه ساله، از اوایل شروع فعالیت خود تا به امروز، توانسته بیش از صد پرونده را حل و فصل کند. در رابطه با روند کاری این ستاد نیز باید گفت که در ابتدا درخواستی که فرد در سامانه میدون ثبت کرده است بررسی می شود، پس از بررسی  و درصورتیکه فرد محق بوده و مشکل قانونی با نهاد دولتی داشته باشد، پروسه پیگیری شکایت او آغاز خواهد شد.  

شوربختانه اینطور در ایران باب شده که تا رسانه های مردمی شروع به فریاد نکنند، مشکلاتی که حل آن تنها با دستان باکفایت مسئولین عالی رتبه و نهادهای نظارتی کشوری ممکن است، نه تنها با سرعت حل نمی شوند بلکه ممکن است تا سالها در بایگانی ادارات مشغول خاک خوردن باشد. ستادپیگیری اما با علم به این معضل جمهوری اسلامی چهل ساله، از ابتدا کار خود را با استفاده از اهرم رسانه ها آغاز کرد.

پایش، برنامه ای است اقتصادی-اجتماعی که بیشتر مردم آنرا با مجریان تند زبان و رکش می شناسند. این برنامه گفت و گو محور از شبکه یک سیما پخش می شود، یکی از اصلی ترین رسالت های خود را، بررسی مشکلات تولیدکننده ایرانی و انعکاس آن به مسئولین می داند. درحقیقت این تیم با استفاده از کانال رسانه، برای حل سریعتر و باکیفیت تر مشکلات کارآفرینان ایرانی تلاش می کند.

پایش به تهیه‌کنندگی رضاجوهرچی و با مجری گری یکی از نام آشناهای رادیو و البته مجریان تند زبان تلویزیون یعنی سعید توکلی، یکشنبه ها و سه شنبه های هرهفته، پس از اخبار ساعت 19، از شبکه یک پخش می شود.  

می توان با کمی اغماض گفت که ستادپیگیری مشکلات تولید، کار خود را بصورت جدی تر و رسمی تر، با این برنامه یعنی پایش و از سال 97 آغاز کرد. هم اکنون و در سال جاری نیز این دو مجموعه پس از وقفه ای حدودا چهار ماهه، رشته همکاری را از سر گرفتند. البته در این مدت ستادپیگیری در صدای جمهوری اسلامی ایران و از طریق امواج رادیو اقتصاد، مشکلات مردمی را به گوش مسئولین انتقادپذیر می رساند؛ اما از این پس و همچون گذشته، از پتانسیل سیما نیز برای این کار استفاده خواهد شد؛ ستادپیگیری هم در صدا و هم در سیما مشکلات تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی را پیگیری خواهد کرد.

در این دور از همکاری بین پایش و ستاد، در هرکدام از دو برنامه، پنج پرونده در قالب هشت معضل کلان اقتصادی بررسی خواهد شد. همچنین اینطور برنامه ریزی شده که موارد واصله باحضور دبیر ستاد پیگیری، امیرحسین مرادی و یکی از مسئولین دولتی پایش شوند.

حال اگر شما تولیدکننده ایرانی نیز، در جاده کارآفرینی با هرکدام از نهادهای دولتی و حکومتی به مشکل خوردید و فکر می کنید حق باشماست، می توانید مشکل خود را یا به شماره 3000019 پیامک کنید و یا با کلیک در اینجا، آن را در صفحه ستادپیگیری سامانه میدون ثبت کنید. مشکل شما توسط این واحد بررسی شده و درصورتی که قابل پیگیری تشخیص داده شود، دنبال و حل خواهد شد.

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

فرزاد صمدی

پنجشنبه 25 دی 1399

با سلام و ادای احترام احتراما بنده قصد دارم کارگاهی صنعتی راه اندازی کنم که حداقل ده نفر مشغول به فعالیت خواهند شد و در کنار آن محصول تولیدی مختص صادرات و ارز آوری برای مملکت خواهد شد و برای این کارگاه تعدادی دستگاه در عراق دارم که چند ساله آنجا با اونا کار میکنیم حالا برای آوردن آنها گمرک اجازه واردات آنان رو نمیده لطفا راه حل پیشنهادی رو ارسال بفرمایید

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
جمعه 26 دی 1399

سلام دوست عزیز

در قسمت ستادپیگیری درخواستتون رو مطرح کنید تا همکارانم بررسی کنن.

avatar

باقر قائمی

ﺳﻪشنبه 27 آبان 1399

سلام علیکم تولید کننده هستم در منطقه صنعتی سیاسنگ پردیس؛ برای اشتغال زائ و ایده جدید برای تولید در کنار سالن تولیدم زمینی خریدم درسال ۹۵ وعوارض وتراکم کل زمین که ۱۲۰۰ متر مربع میباشد به شهرداری به مبلغ ۱۳۵ ملیون تومان در سال ۹۵ پرداخت کرده و۵۰ درص عملیات ساختمانی انجام شده، متاسفانه شهرداری پردیس مانع ادامه کارشد،.‌‌‌.. در بهمن ماه ۹۸ از صنعت ومعدن وفرمانداری محترم پردیس،کارگروه رفع موانع تولید گرفتم ، الان ۹ ماه شهرداری اجرا نمیکنه واجازه ساخت نمیده، وبنده از فرمانداری محترم و از آقای دکتر زالی دبیر ستاد پیرو درخواستم و مصوبه رفع موانع تولید نامه به شهرداری جهت لازم الجرا بودن مصوبه کار گرو بردم، توجهی به تولید نمیکنند و بنده هنوز سر در گم می باشم. لطف جهت احداث سالن اینجانب بنده را یاری فرمائید . تشکر از پایش 09121453128قائمی ضمنآ در صورت احداث کارگاه ۸۰ نفر مشغول به کار میباشند

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
چهارشنبه 28 آبان 1399

سلام دوست عزیز

درخواست خودتون رو در صفحه ستاد ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi