پودری که آتش میدون را خاموش کرد

 


آتش سوزی ، یکی از انواع بلاهایی است که این روزها بر سر مردم آوار شده است. عباس انصاری در اولین قسمت از فصل دوم مسابقه میدون با معرفی پودر آتش نشانی با هدف اطفاءحریق به روی آنتن می رود.

 درآخرین قسمت از فصل اول مسابقه میدون استودیو برنامه، در حین ضبط برنامه ی معرفی کسب و کاری که دقیقا برای معرفی نوع خاصی از پودرهای آتش نشانی به میدان آمده بود، در آتش سوخت. حالا و پس از طی شدن پروسه بازسازی و مرمت استودیو، این کسب و کاردر شروع فصل دوم دوباره به میدان آمده است.

طبق اصول علمی، برای وقوع آتش باید سه عامل حرارت، ماده قابل سوخت و اکسیژن در محل حضور داشته باشند تا یک مثلث کامل تشکیل شده و حریق بوجود آید.

یکی از رایج ترین و دردناک ترین پیامدهای آتش سوزی در سراسر جهان، سوختگی است. بررسی آمار این اتفاق در ایران حاکی از فاصله 8 برابری با متوسط جهانی است؛ اساسا انسان ها در ایران، 8 برابر بیشتر از کشورهای دیگر می سوزند. دلایل این اختلاف فاحش نیز بسیار است؛ مثلا عدم وجود استاندارد در تجهیزات ایمنی آتش نشانی.

عباس انصاری، پودری را تولید کرده که می تواند این نقص در آتش نشانی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این کارآفرین خوش فکر، محصولی با نصف قیمت کالاهای جانشین خود در بازار تولید کرده که دارای قدرتی بالاتر از متوسط برای خاموش کردن آتش نیز هست. این پودر آتش نشانی، تماما ایران ساخت بوده و می تواند با در هم شکستن دو ضلع از سه ضلع آتش، آنرا برای همیشه خاموش کند.

از دیگر مزیت های این محصول می توان به خدمات پس از فروش آن اشاره کرد؛ به اینصورت که اگر کالا در آزمایش های خاموش کنندگی و سایر آزمایشاتی که طبق درخواست مشتری انجام می شود، مردود شد، می توان محصول را به شرکت مرجوع کرد.

طبق گزارش ارائه شده توسط انجمن بین‌المللی آتش‌نشانی و خدمات نجات در سال 2016، ایران در کنار کشورهای نام آشنایی مانند ژاپن، ترکیه، کانادا و اسپانیا، در گروهی قرار گرفته است که سالانه ۲۰ تا ۱۰۰هزار حادثه آتش‌سوزی در آنها به وقوع می پیوندد.

کشتی سانچی، کلینیک سینا، مدرسه شین آباد، ساختمان پلاسکو و...

اینها نام های آشنا و ناراحت کننده ای است که خاطرات تلخی را برای هر ایرانی زنده می کند. همانطور که پیش تر هم اشاره شد، جدای از فقدان فرهنگ سازی های اجتماعی در زمینه آتش و حوادث آتش سوزی، کیفیت پایین محصولات اطفاءحریق در این اتفاقات تلخ تاریخ ایران بی تقصیر نبودند؛ و اینجا دقیقا همان نقطه ای است که اهمیت تولید محصولات این چنینی، بیش از پیش روشن می شود.

هرچند این پودر آتش نشانی برای مسابقه میدون حادثه آفرید و خسارات مالی قابل توجهی را به تیم برنامه سازی تحمیل کرد؛ اما لزوم حمایت از چنین کسب و کارهایی، به منظور جلوگیری از اتفاقات تلخ و دردناک، ضروری است.

برای حمایت از کسب و کار عباس انصاری با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید....

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi