تولید روزانه 90 تن حلوا ارده در اردکان

 


رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت اردکان، ميزان توليد حلوا ارده منحصر بفرد اين شهرستان را در زمان اوج فروش و مصرف، روزانه 90 تن اعلام کرد.

بهجتي گفت: در اردکان، 23 واحد صنفي و صنعتي و 200 واحد سنتي در زمينه توليد حلوا ارده فعاليت مي کنند .

وي، همچنين ميزان توليد روزانه محصول ارده در شهرستان را 180 تن اعلام و اضافه کرد: از اين ميزان در ماه هاي اوج توليد، 50 تن تبديل به حلواارده و 30 تن به صورت ارده، مصرف و بقيه هم تبديل به روغن کنجد و روغن ارده مي شود .

بهجتي، ميزان فروش محصولات کنجدي را سالانه 10 ميليارد ريال در ماه هاي اوج فروش و مصرف اعلام کرد.

 محمدرضا بهجتي افزود: با توجه به کيفيت حلوا ارده اين منطقه که در کشور و حتي جهان، شهره است بايد زمينه حضور محصولات کنجدي در بازارهاي جهاني و نمايشگاه هاي بين المللي فراهم شود.

ضمنا دوره ی آموزشی کشت کنجد در سایت میدون قابل دسترسی است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi