برگزاری رویداد بهینه سازی مصرف انرژی بخش صنعت

 


ایران بیش از ۵/ ۲ برابر میانگین جهانی انرژی مصرف می‌کند. صنعت یکی از پرمصرف ترین حوزه هاست که بهینه سازی انرژی در آن، برای جلوگیری از وقوع واردات در آینده ای نچندان دور، بسیار ضروری است. شرکت شهرک های صنعتی تهران نیز، در همین راستا، اقدام به برگزاری رویدادی استارت آپی کرده است.

مطابق ترازنامه هیدروکربوری، مقدار عرضه انرژی اولیه در ایران در سال ۱۳۹۵، برابر با ۱۹۹۶۸ میلیون بشکه نفت خام و مقدار مصارف نهایی ۱۳۴۴.۹ میلیون بشکه معادل نفت خام (۱۱۸۴.۶ میلیون بشکه معادل نفت خام بدون درنظر گرفتن خوراک صنایع و پتروشیمی) بوده است. سهم صنعت نیز از این میزان مصرف که نسبت به سال گذشته با رشد ۶.۴ درصدی همراه بوده، معادل ۳۳۱.۲ میلیون بشکه معادل نفت خام برآورد شده است.  

پایین بودن کارایی مصرف، توسعه صنایع انرژی بر، پایین بودن قیمت های فروش داخلی، عدم استفاده از تکنولوژی های نوین، بهره برداری نامناسب از ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و فرسوده بودن آنها، باعث شده ایران جزو پرمصرف ترین های انرژی در جهان شناخته شود.

در مقام سیاستگذاری های بین المللی و ملی، قوانین و معاهده های متفاوتی منعقد شده است تا این میزان مصرف کنترل شود. مفاد ماده 11 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی در داخل کشور و توافقنامه ی پاریس در سطح بین الملل از نمونه های این قوانین است.

در روز شنبه مورخ 7 تیرماه سال جاری، از ساعت 9 الی 12 صبح، رویدادی استارت آپی با محوریت بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت، با مدیریت شرکت شهرک های صنعتی استان تهران برگزار می گردد. شتابدهنده میدون، شهرداری تهران، ستاد توسعه زیست بوم نوآوری انرژِی؛ ازجمله مشارکت کنندگان در برگزاری این رویداد اقتصادی هستند.

مهمترین محور این رویداد استارت آپ، حمایت از ایده های منتخب در سه زمینه حمایت زیرساختی، حمایت از توسعه فناوری و حمایت از تجاری سازی و توسعه بازار محصول عنوان شده. محل برگزاری رویداد نیز شالن همایش فرهنگی رفاهی پیام واقع در تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از چهارراه قدوسی، ورودی یازدههم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

ایران دارای بیشترین ذخایر هیدروکربوری در سطح جهان است. وجود این میزان از انرژی فسیلی و وجود پتانسیل برای استفاده گسترده تر از انرژی های تجدید پذیری مانند انرژی خورشیدی، اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی و درواقع تغییر الگوی مصرف خصوصا در بخش صنعت را، به خوبی روشن می کند. این مهم، یکی از اصلی ترین اهداف برگزاری این رویداد استارت آپی است.

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi