توصیه ای طلایی برای راه اندازی استارت آپ

 


در چند سال اخیر، راه اندازی استارت آپ به یکی از حوزه های مورد علاقه ی مردم خصوصا قشر جوان تبدیل شده؛ ولی متاسفانه اغلب افراد بدون فراگرفتن اصول و تکنینک های راه اندازی، پا در این وادی جذاب اما پرریسک می گذارند.

تکنیک های زیادی برای راه اندازی استارت آپ وجود دارد که برنامه ریزی، یکی از آنهاست. برنامه ریزی، اساسا مرحله دقیق و حساسی است خصوصا برای استارت آپ هایی که ایده ی نویی را دنبال می کنند؛ چون با یک اشتباه، ممکن است تمام وقت و سرمایه ی خود را از دست بدهند.

حال قبل از شروع برنامه ریزی و هدف گذاری، باید مراحل اولیه ای مانند شناخت تیپ شخصیتی یا ایده اولیه را طی کرده باشیم؛ چراکه در کیفیت برنامه ریزی و فهم ما از اینکه دقیقا می خواهیم به چه برسیم، تاثیرگذار هستند.

برای برنامه ریزی باید گام های مختلفی را طی کرد؛ یکی از مهمترین و اصلی ترین این گام ها، شناخت مواردی است که نباید برای آنها وقت و سرمایه مان را هدر دهیم. در این زمینه، موسس شرکت زود سرویس آرمان (زودفود)، کیارش عباس زاده، توصیه مهمی دارد:

(باید مواردی که ارزش هدف گذاری و برنامه ریزی ندارند را از لیست خود حذف کنیم. پس از حذف این موارد، با تمرکز و انرژی بیشتر، روی چیزهایی متمرکز شویم که ازلحاظ استراتژیک برای کسب و کار ما ضروری هستند و می توانند در پیشرفت و ترقی آن موثر باشند. برخلاف تصور عوام که فکر می کنند افراد پرمشغله آدم های موفقی هستند، درواقع افرادی موفق اند که انرژی خود را برای اهداف درست و تعیین شده ای صرف می کنند. ما باید بتوانیم اهداف زائد و آنهایی که در راستای دورنمایمان نیستند را حذف کنیم و برای مدیریت اهداف کلیدی تر وقت بگذاریم.)

چگونگی تفکیک موارد مهم از غیرمهم، کاری است تخصصی که باید با مشورت فردی باتجربه انجام شود. کیارش عباس زاده یکی از همین افراد  است که در مسابقه میدون و واحد کلینیک مشاوره سامانه میدون فعالیت می کند. وی با داشتن تجربیات موفقی در زمینه کسب و کارهای مختلف، می تواند مسیر رسیدن موفقیت برای راه اندازی یک استارت آپ را روشن تر سازد.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

هانیه

شنبه 24 خرداد 1399

سلام من خانمیز۳۲ ساله هستم و یک فرزند کوچک دارم. میخوام سایتی راه اندازی کنم که خدمات پزشکی ارائه میده و مهم ترینش ویزیت پزشکی هست. سایتهای زیادی الان مشغول به کارند. دقیقا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چیکار کنم. اگر میتونید راهنماییم کنید . ممنون

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 24 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi