داستان همیشگی کم کاری مدیران دولتی

 


پروسه اداری و روند اخذ مجوز در ایران، اگر اولین مشکل کارآفرینان نباشد، قطعا دومین مشکل هست. چرا مشکل؟ چون نه تنها باعث افزایش اشتیاق فرد برای ادامه فعالیتش نمی شود بلکه هم انرژی او را در جاده پر پیچ و خم اشتغالزایی و کارآفرینی از بین می برد و هم وقت و سرمایه او را هدر می دهد.

آقای حسینعلی مرادی اهل کرمانشاه، یکی از همین کارآفرینان سخت کوش و خستگی ناپذیر است. او دقیقا پس از گذشت نه سال از بسته شدن کارخانه تولید لبنیاتش در شهرک صنعتی شهرستان صحنه، در سال 97 اقدام به گرفتن پروانه تاسیس برای یک گاوداری 190 راسی می کند. از همان ابتدا، بدلیل اینکه زمین موردنظر او خارج از محدوده مشخص شده طرح هادی بود، روند گرفتن مجوزها و استعلام ها طولانی تراز حالت عادی می شد البته این موضوع را هیچ کس به او نگفته بود. اما اتفاق اصلی نه این طولانی بودن روند مجوزگیری، بلکه کم کاری مدیر شعبه بنیاد مسکن منطقه است که باعث شده کار او تا همین امسال طول بکشد.

آقای مرادی مشکل خود را در ستادپیگیری مشکلات کسب و کار ثبت کرد. پس از ثبت درخواست و شروع بررسی پرونده او، موضوع به گوش مراجع بالادستی و استانی رسید. پس از بررسی شکایت، در اقدامی کم نظیر و شجاعانه، شخص موردنظر از سوی شخص مدیرکل بنیاد مسکن استان عزل شد. حالا هم فرد دیگری به این صندلی مدیریتی که بطور متوسط، 72 جوان برای حفظ آن در 8 سال جنگ تحمیلی در خون غلتیدند، تکیه زده. البته هنوز مشکل آقای مرادی بطور کامل حل نشده و همچنان اندر خم کوچه ی تشکیل کمیسیون و گرفتن پروانه تاسیس مانده ولی باتوجه به قول معاونت امور روستایی بنیاد مسکن، روند صدور مجوز سریعتر انجام خواهد شد.  

کم کاری مدیران دولتی موضوع جدیدی نیست. گذر همه ی ما حداقل یکبار به یکی از ادارات دولتی افتاده و سطح بالای خدمت رسانی به مردم را به چشم دیده ایم! اما عزل یک مدیر و برخورد جدی با افراد مشکل آفرین در راه رونق تولید، اتفاق جدیدی است که باید به فال نیک گرفته شود.

ستاد پیگیری مشکلات کسب و کار تولید، گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات ریز و درشت و البته قانونی کارآفرینانی است که برای رسیدن به هدفشان، حاضراند از کوه سخت و مقاوم قوانین کسب و کار عبور کنند. این ستاد، چهارشنبه هر هفته بصورت زنده، راس ساعت یازده صبح از تریبون امواج رادیو اقتصاد، به بررسی پرونده ها و شکایات مردم می پردازد. برای ارتباط با این واحد، هم می توانید به شماره پیامک 3000019 پیام دهید و هم با مراجعه به سامانه میدون، درخواست خود را ثبت کنید.

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi