چگونه با گوسفند میلیونر شویم؟

 


گوسفند، از جایگاه ویژه ای در بین ایرانیان برخوردار است. او حیوانی شناخته شده است که درعین داشتن آرزوی دور و دراز نشستن در صندلی جلوی نیسان آبی، تقریبا با تمام اعضا و جوارح خود، سود خوبی را عاید دامداران می کند. در این نوشته علاوه بر بررسی مزایا و معایب این دام اهلی، به معرفی اجمالی دوره آموزشی مرتبط با آن که نیز پرداخته می شود.

نگهداری بره‌های نر در یک مدت زمان معین، همراه با تغذیه از خوراک ویژه، با هدف تولید گوشت را پرواربندی می‌گویند. مناسب‌ترین سن پرواربندی گوسفند، از سه ماهگی تا شش ماهگی است و به همین دلیل، بره‌های سه ماهه را بره پرواری می ‌نامند. در ایران حدود 27 نژاد مختلف گوسفند وجود دارد که در این بین برخی از نژادها مانند نژاد سنگین وزن افشاری، قزل، شال، مغانی، لری بختیاری، سنجابی و مهربان از شرایط و راندمان بهتری نسبت به سایر نژادها برخوردار هستند.

صاحب کله پاچه ی دستی 185 هزار تومان، در مقايسه با ساير حيوانات، به جيره نگهدارى کمترى احتياج دارد و بيشتر غذاى دريافتى را نیز صرف رشد و نمو مى‌کند (اساسا حیوان کم خرجی است). همچنین نسبت به سایر دام‌ها، مقاومت خوبی در برابر بیماری‌ها و شرایط نامناسب رطوبتی و دمایی دارد. درعین حال، به آب و هوای خیلی گرم و مرطوب حساسیت دارد؛ زیرا دچار استرس گرمایی می شود!!

دوره آموزش پرواربندی گوسفندی تدوین شده در واحد آموزش سامانه میدون، سعی کرده که مهمترین و بیشترین ابعاد پرواربندی این حیوان درآمدزا را بررسی کند. برخی از فروض این دوره نیز شامل موارد زیر است:

1. سرمایه اولیه طرح توجیهی پرورش گوسفند، 83 میلیون تومان برآورد شده البته درصورتیکه جایگاه و تجهیزات در تملک شخص پرورش دهنده باشد، می توان کار را با 33 میلیون آغاز کرد.  
2. زمین در تملک شخص پرورش دهنده است.
3. این طرح توجیهی، با زمانبندی 100روزه و با تعداد 25 گوسفند تدوین شده است.
4. بعداز این مدت زمان، با فروش گوسفندان، حدود 11 میلیون تومان سود خالص بدست می آید.
5. مقیاس این دوره آموزشی پرواربندی، کوچک و خرد است که با افزایش سرمایه، براحتی قابل گسترش خواهد بود. 

این کسب و کار با درآمد عالی، مانند هر فعالیت تولیدی دیگری در ایران، عاری از ضرر ‌و مشکل نیست (مثلا خرید بره‌های سالم در سن و وزن مناسب) که فرد متقاضی باید به خوبی از آنها آگاهی داشته باشد. حال برای اطلاع از این مشکلات و فائق آمدن بر آنها و همچنین تصمیم گیری برای شروع یا عدم شروع این کسب و کار، می توانید روی کمک مشاوران تخصصی سامانه میدون حساب کنید.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

وحید علی زاده

جمعه 23 آبان 1399

عالی است

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi