نبی ناراحته!!!

 


در سی و پنجمین قسمت از مسابقه میدون، کسب و کاری پا به میدان مسابقه گذاشت که می توانست از 259 میلیون حلقه لاستیکی که سالانه در سراسر جهان دور ریخته می شود، پول در بیاورد؛ بازیافت لاستیک.

با سرچ اسم مرتضی عرب نیا در گوگل، نه تنها اطلاعاتی راجع به او و کسب و کارش (بازیافت لاستیک) بدست نمی آورید بلکه تنها مطالب مبسوطی راجع به تعمیر مجدد دکور مسابقه پس از آتش سوزی و ازدواج های فریبرز عرب نیا خواهید خواند.    

او جادوگری است که می تواند با بازیافت بیش از 200 هزار تن لاستیک فرسوده ای که سالانه در ایران نابود می شود، هیدروکربن، دوده و سیم مفتول تولید کند؛ بدون هیچ آلاینده ای. ازجمله مزیت های کسب و کار خارق العاده ی او، کمک به محیط زیست، ناچیز بودن هزینه تامین مواداولیه و ارزآوری است. البته درعین حال از این نکته نباید گذشت که اساس ورود مقوله بازیافت به مسابقه میدون، با کسب و کار زنجیره بازیافت حمیدرضا پناهنده و اجرای غافلگیرکننده ی او شروع شد و ظاهرا همچنان هم ادامه دارد.

کسب و کار مرتضی عرب نیا مانند تمام کسب وکارهای دیگر، پس از گذر از هفت خان رستم (مراحل راستی آزمایی برای ورود به مسابقه)، با چالش و سوالات جدی داوران مواجه شد. چالش اصلی او با داور همه فن حریف مسابقه؛ یعنی علیرضا یونچی شکل گرفت. آقای یونچی معتقد بود که ارائه ی او در میان کوهی از لاستیک، صرفا جذاب و عامه پسند است و همچنین، نمی توان از یک جنس جامد آب تولید کرد، اعداد و ارقام نیز قطعا غلط است؛ درحالیکه عرب نیا دقیقا با همین کار و انجام صادرات در طی دو سال، توانسته 800 هزار دلار ارزآوری داشته باشد. در آنطرف رینگ اما، آقای عرب نیا و البته صاحب برند بغل مسابقه میدون؛ دکتر نبی، نه تنها بر اجرایی بودن این طرح بلکه بر سودده بودن آن تاکید داشتند.

بعد از دعوای زن و شوهریه آقا و خانم خاکسار و  معرفی کسب و کار جذاب اما ناقص تاکسی بورد، نوبت به امتیازدهی و تقسیم سکه ها رسید. استرس عرب نیا که برحسب شانس، دقیقا درکنار برنده مسابقه یعنی آقای خاکسار نشسته بود، تمامی نداشت و مشخص بود که درحال سپری کردن سخت ترین پانزده دقیقه عمرش است. سکه ها به سمت کسب و کار کندوسپاری پرتاب می شدند اما در چهره ی صاحب ایده تولید نفت از لاستیک، نشانه ای از رضایت دیده نمی شد. کسب و کار او در مجموع با 48 سکه (32 سکه در مسابقه و 18 سکه سرنوشت) به عنوان دومین فرد این قسمت، استودیو میدون را ترک کرد.

انتهای برنامه نیز با ناراحتی آقای نبی از مظلوم ماندن این کسب و کار، نرم شدن آقای یونچی، اشاره آقای اسدی به پراید نود میلیونی و کرونا و... و البته طنزهای قشنگ و همیشگی آقای مجری به پایان رسید.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi