راهکار های کاهش هزینه کسب و کار در زمان رکود

 


در شرایط کنونی با شیوع بیماری ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارهای ایرانی با کاهش درآمد و افزایش هزینه ها روبرو شده است،اما با روش های کنترل هزینه ها می توان کسب و کار را با کمترین ضرر از این رکود خارج کرد.

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید بدون شک دوران رکود را نیز تجربه کرده اید. زمانی که کسب و کاری به دوران رکود می رسد علاوه بر این که نمی تواند فروش خوبی داشته باشد با مشکل کنترل کردن هزینه هایش نیز روبرو می شود. در شرایط فعلی که شیوع بیماری کرونا سبب شده است بسیاری از کسب و کارهای کشورمان با مشکل روبرو شوند بهتر است با روش کنترل هزینه ها آشنا شوید تا بتوانید با کمترین ضرر از این شرایط خارج شوید.

اولین راهکار پیش رو این است که یاد بگیرید، در شرایط رکود برای خود بدهی درست نکنید. در واقع سری که درد نمی کند را دستمال نمی بندند! بنابر این با ظرفیت فعلی خود کار کنید و در این برهه از زمان بلند پروازی را متوقف کنید.
دومین راهکار این است که بهتر است، خط تولید خود را بر روی کالاهای ضروری و بادوام متمرکز کنید. توصیه می کنیم محصول های تزیینی و تشریفاتی را از خط تولید خود خارج کنید. واقعیت این است که در زمان رکود مردم علاقه ای به کالاهای اینچنینی ندارند.
سومین این است که در زمان رکود، شما نمی دانید که در چه برهه ای از زمان دوباره به حالت عادی بازخواهید گشت و می توانید به شکل مطلوب درآمد کسب کنید. پس بهتر است در شرایط فعلی نیروی جدیدی استخدام نکنید یا به ذهنتان خطور نکند که تجهیزات جدیدی بخرید!
چهارمین راهکار این است که از هزینه های جانبی مانند، هزینه هایی که برای بسته بندی های خاص انجام می دهید پرهیز کنید. در زمان رکود بسیاری از مردم جامعه سطح توقع خود را کاهش می دهند. در چنین شرایطی مردم تلاش می کنند تا به جای توجه ویژه به رنگ بسته بندی یا مدل آن به محدودیت های خود از جمله موجودی حسابشان توجه کنند! در چنین حالتی اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار تصمیم بگیرید توجه بسیار ویژه ای به شکل بسته بندی و ... داشته باشید علاوه بر هزینه اضافی، فروش کمتری نیز خواهید داشت، زیرا مردم جامعه در شرایط رکود کمتر به این موارد توجه خواهند کرد. یک کسب و کار موفق به خصوص در شرایط فعلی که کرونا شیوع پیدا کرده است بهتر است هزینه های بسته بندی را کاهش دهد و بسته بندی ایی اقتصادی تر و البته با رعایت نکته های بهداشتی مرتبط با کرونا را انتخاب کند.

شرایط رکود گریز ناپذیر است، اما شیوه برخورد شما با این شرایط نشان دهنده ذکاوت اقتصادی شماست!

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi