میوه خشک ارگانیک


سید حسین موسویان، اولین تولید کننده چیپس میوه( میوه خشک) در ایران به روش شوک حرارتی و بدون هیچ گونه مواد افزودنی است.


به گزارش میدون، سید حسین موسویان، 36 ساله، اهل استان چهار محال و بختیاری که مدیر عامل صنایع غذایی چم چنگ است، گفت:  تنها راه مقابله با هیولای خشک سالی و تاریخ انقضای پایین میوه جات، رفتن به سمت صنایع تبدیلی کشاورزی ( به صنایعی گفته می شوند که با انجام کارهای مختلف روی محصولات زراعی، باغی، دامداری، طیور، شیلات، جنگل و مرتع، باعث افزایش ارزش اقتصادی این محصولات گردند) است.

او، افزود: یکی از راه های کاهش ضایعات، بالا بردن ارزش افزوده و عمر محصول، افزایش کیفیت محصولات کشاورزی بسته‌ بندی شده و صنایع مرتبط با آن است.

موسویان بیان کرد: بنده اولین تولید کننده چیپس میوه در ایران به روش شوک حرارتی که به صورت کاملا طبیعی و ارگانیک، بدون هیچگونه افزودنی هستم.

شرکت کننده مسابقه میدون در مورد قیمت محصولاتش، اذعان داشت:« خارج از کشوراز درب کارخانه  کیلویی 230 تا 390 هزار تومان عرضه می شود که اگر بخواهد وارد ایران شود با احتساب حمل و نقل، تعرفه، بیمه و... 480 تا 500 هزار تومان می شود که ما همان کیلویی 230 هزار تومان را به خریدار می دهیم.»

سید حسین موسویان در پایان درمورد بازار هدف پودر میوه، تصریح کرد: پودر میوه، مواد اولیه ای است که محصول استراتژیک اکثر کارخانه های صنایع غذایی است. 

چم به معنای خم بوده و نام روستایی زیبا در چهارمحال و بختیاری است. صنایع غذایی چم چنگ بیش از یک دهه سابقه فعالیت داشته و اولین و تنها تولیدکننده چیپس میوه در ایران بدون هیچ گونه افزودنی و نگهدارنده و پودر میوه 100 درصد طبیعی است این مجموعه همچنین دارای خطوط بسته بندی مواد غذایی از جمله ادویه‌جات، نمک، قند و شکر، حبوبات، پودر کیک و آرد سوخاری و آرد سفید و … است.

 

پست های مرتبط