عصاره عرقیات کاشان


سید مسعود مسعودی علوی، گفت: عصاره 17گیاه دارویی را گرفته ایم و با یک پنجم قیمت عرقیات عرضه می کنیم.


به گزارش میدون، سید مسعود مسعودی علوی، 29 ساله، ساکن شهرستان کاشان، روستای مشهد اردهال که مدیر عامل شرکت گلاب و عرقیات گیاهی ترنم با برند تجاری مهرسان است، گفت: عرقیات را به صورت ارگانیک به مردم عرضه میکنیم و تا به حال از اسانس شیمیایی استفاده نکرده  و نخواهیم کرد.

او که از 10 سالگی وارد این حرفه شده است، افزود:« رقیب در این کار بسیار زیاد است و به همین خاطر تصمیم گرفتم محصولی منحصر به فرد تولید کنم.»

سید مسعود مسعودی علوی، بیان کرد:  عصاره 17 گیاه دارویی از جمله نعناع- زنیان- هل- زیره- آویشن- کاسنی- شاطره- رزماری- بهارنارنج و...را گرفته ایم که در پتی کوچک جا می شوند وعلاوه بر اینکه جابه جایی آن راحت است، صرفه اقتصادی نیز دارد.

شرکت کننده مسابقه میدون که از سال 1391 شرکتش را ثبت کرده است، افزود: برای مثال عرق نعناع درجه یک، لیتری 10 هزار تومان به دست مشتری می رسد که غلیظ شده 200 سی سی آن، 15 هزار تومان است و برابری می کند با 5 لیترعرق با کیفیت.

او که کارگاه عرق گیری دارد و این روز ها عصاره و عرقیات تغلیظ شده را به سبد خانوار اضافه کرده است، تصریح کرد: پت هایمان از  100سی سی تا 400 سی سی است.

عصاره، شیرابه‌ای از یک گیاه است که تمامی ترکیبات گیاه را دربر داشته که یکی از این ترکییات اسانس است. با مقایسه جایگاه سه فرآورده گیاهی اسانس، عرق و عصاره گیاهان دارویی می‌توان نتیجه گرفت که عصاره‌ها دارای قدرت اثر بیشتری نسبت به اسانس‌ها و اسانس‌ها قدرت اثر بیشتری نسبت به عرق‌های گیاهی دارند.

 

 

پست های مرتبط