دُرچه شهری توانمند در تولید صنایع دستی است

 


نایب رئیس شورای اسلامی شهر دُرچه گفت: ظرفیت فراگیری و کار در رشته‌های مختلف صنایع دستی در این شهر بالاست.

اکبر جزینی اظهارکرد: ظرفیت فراگیری و کار در مشاغل صنایع‌دستی در منطقه دُرچه اصفهان بالاست و بطوریکه شاهدیم هنرمندان قلمزن توانا و ماهری در این شهر فعالند.

وی با بیان اینکه درچه بخشی از شهرستان خمینی‌شهر است، تصریح کرد: در زمینه هنر قلمزنی درچه قطب این هنر در این شهرستان محسوب می‌شود و فعلا حدود هفت کارگاه در آن بکار مشغولند و زمینه اشتغال تعدادی جوان در این مغازه‌ها فراهم شده است.

این عضو شورای شهر با اشاره به فعالیت طولانی مدت شرکت تعاونی فرش دستباف در شهر درچه، ادامه‌داد: قالی بافی در تمام محلات و روستاهای این منطقه دارای پیشینه‌ای کهن است و در منازل کارگاه‌های خانگی وجود دارد که بیشتر زنان در آن کار می‌کنند.

جزینی افزود: البته به دلایل اقتصادی بیشتر این افراد خودشان صاحب دار قالی نیستند و برای استادکاران به صورت دستمزدی فرشبافی می‌کنند که امیدواریم وضعیت فعلی در آینده بهتر شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علاوه بر دو رشته یاد شده هنرمندان این شهر در سایر زمینه‌های مشاغل صنایع‌دستی به صورت خانگی و کارگاهی نیز فعال هستند، ولی به طور کلی تمام آنها نیاز به حمایت در بحث فروش و بازاریابی دارند که این مشکل باید رفع شود.

سخنگوی شورای شهر، اظهارکرد: معتقدم که یکی از روش‌های حمایتی این است که ادارت و نهادهای دولتی در مواقع کادو و هدیه دادن به افراد، این کالاهای هنری را خریداری و هدیه کنند، البته مدتی است که شهرداری چنین روشی را در پیش گرفته است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi