100درصد سود از ضایعات چوب

 


حمید شیروانی مدیر کارگاه صنایع چوبی نیتا، گفت:« حاشیه سودم در تولید بیشتر محصولات، نزدیک به 100درصد است.»

به گزارش میدون، حمید شیروانی 45 ساله، با مدرک دیپلم برق که راننده ورشکست کامیون است، گفت: بعد از شش ماه بیکاری و شرایط سخت به این نتیجه رسیدم که در طبیعت هیچ چیزی دور ریختنی نیست.

هنرمند خلاق مرودشتی که با استفاده از ضایعات چوب باغ، جنگل و چوب بری ها، محصولات تزئینی می سازد، بیان کرد: نیمی از چوب های کشور دور ریخته یا دود می شود اما ما چوب ها را مجدد احیا و زنده می کنیم.

او افزود: ایجاد اشتغال، توسعه صنایع دستی و کاهش ضایعات، حاصل مهربانی با طبیعت است که صنایع چوبی نیتا با شعار " طبیعت را به زندگی تان بازگردانید" از سال 92 شروع به کار کرد و امروزبه طور میانگین روزانه یک میلیون و پانصد هزار تومان فروش دارد.

شرکت کننده مسابقه میدون، اذعان داشت: محصولات ما شامل میز و صندلی، انواع لوستر و آباژور، انواع استند ها و پایه ها، کارت ها، شمع ها، میزتوالت، آکواریوم، جعبه های جواهرات و لوازم آرایشی و... در طرح های مختلف است.

حمید شیروانی در مورد قیمت محصولاتش، تصریح کرد: از 10 هزار تومان شروع می شود تا چند میلیون تومان که با توجه به قیمت گل، فرم چوب و اندازه آن قیمت ها متغییر است.

او، اظهار داشت:« حاشیه سود بیشتر کارها نزدیک به 100درصد است چون متریالی که استفاده می کنم چوبای دورریزه و تنها بیشترین هزینه تو بخش رنگه. درواقع تهیه مواد اولیه هزینه ای نداره»

در پایان شیروانی علت ورود به این حرفه را استقبال خانواده از محصولاتی که هیچ جا نمونه اش وجود ندارد و حاصل مشاهده طبیعت و ذهن خلاق اش است، دانست و گفت: در حال حاضرمغازه ای در مرکز تجاری شهرستان مرودشت دارم و اینترنتی هم اجناسم را به فروش می رسانم.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید