استارت آپ و تشکیل تیم

 


استارت آپ به چه معناست؟ و تیم استارت آپ چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

به گزارش میدون، استارت آپ پدیده ای نه چندان نوظهور در فضای کسب و کار ایران است. استارت آپ به فعالیتی اطلاق می شود که، در فضایی از ابهام رشد می کند و به دنبال برطرف کردن مشکل و موانعی است که در جامعه وجود دارد. استارت آپ ها سبب می شوند نیروی جوان به سمت اشتغال حرکت کنند و در نهایت چرخ اقتصاد کشور به سمت رونق پیش رود.

با این وجود بسیاری از افراد با پیش نیاز های وجود استارت آپ ها بیگانه هستند. در این مطلب شما را با یک از این موارد آشنا می کنیم.

فیلم آموزشی مرتبط: دوره کارآفرینی

خصوصیات تیم استارت آپ:

تیم استارت آپی باید خلاق و با انگیزه باشد. افراد خلاق می توانند دید وسیع تری نسبت به مسائل داشته باشند. این افراد موانع پیش رو را به فرصت تبدیل می کنند. آن ها با دیدن بروکراسی های اداری دلسرد نمی شوند. افراد تیم باید بتوانند با یکدیگر همکاری خوبی داشته باشند و به این نکته واقف باشند، که موفقیت تیم به معنای موفقیت هریک از اعضای تیم است.

دوره های آموزشی مرتبط: راه اندازی استارت آپ

البته برای رشد خلاقیت باید زمینه آن را نیز فراهم کرد. توجه به ایده هایی که افراد تیم مطرح می کنند، به وجود آوردن امکان آموزش برای افراد و وجود فضایی منعطف همگی می توانند به رشد و توسعه خلافیت فردی اعضای تیم کمک نمایند. البته فضای منعطف به معنای وجود فضایی بی ساختار نیست بلکه باید بتوان مرز های ساختاری تیم را به شیوه ای درست مدیریت کرد. نه آنچنان خشک و نه بی ساختار و خارج از کنترل؛ بلکه مدیریت تیم استارت آپ باید بتواند توان نظم دهی را در خود پرورش دهد تا به مرور خلاقیت را در تیم گسترش دهد.

افراد تیم استارت آپی باید روحیه ای خستگی ناپذیر داشته باشند. یک استارت آپ در شروع کار نیازمند توان بالای افراد تیم خود است. در یک شبانه روز تیم استارت آپی باید بتواند قسمت اعظمی از 24 ساعت را فعال باشد. در واقع فعالیت در استارت آپ، مانند کار در یک شرکت یا سازمان نیست که ساعت مشخصی داشته باشد. اعضای تیم به طور معمول بیشتر وقت خود را صرف پی گیری کار های استارت آپ می نمایند.

مشاوران مرتبط: ارزیابی ایده، استارت آپ

اعضای تیم استارت آپ  باید صبور باشند! ممکن است در شروع کار به جای موفقیت با شکست های متعددی روبرو شوند اما، نباید امید خود را از دست بدهند. فعالیت در تیم استارت آپی مانند وزن کم کردن است. ممکن است در ابتدا تغییر محسوسی را مشاهده نکنید، اما به مرور متوجه تغییر و تحول خواهید شد.

اعضای تیم استارت آپی باید دیدگاه مشترکی داشته باشند. منظور ما از دیدگاه مشترک این نیست الگو های فکری یکسانی داشته باشند! بلکه منظور از دیدگاه مشترک همان اصول اصلی و نگرش یکسان است. افرادی که چارچوب های یکسانی دارند می توانند همکاری بهتری با یکدیگر داشته باشند.

مشاوران مرتبط: استارت آپ، کارآفرینی دیجیتال

البته برای موفقیت استارت آپ به پیش نیاز های دیگری نیز نیاز است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این فرآیند وارد بخش کلینیک مشاوره سایت میدون شوید و از مشاورانی که در زمینه فعالیت می کنند مشاوره دریافت نمایید.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi