افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی

 


رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی با اشاره به افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی از ابلاغ 6000 میلیارد ریال اعتبار برای تأمین منابع مشاغل خانگی خبر داد.

مهناز امامدادی در نشست ستاد ساماندهی مشاغل خانگی که در وزارت کار برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع 12 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده برای مشاغل خانگی 6000 میلیارد ریال آن تاکنون ابلاغ شده و 10درصد از تسهیلات اشتغال روستایی نیز به مشاغل خرد و خانگی اختصاص یافته است.
وی با اشاره به افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی، گفت: تا قبل از این سقف وام و تسهیلات برای مشاغل خانگی به ازای هر نفر 5میلیون تومان بود که اکنون به 20 میلیون تومان رسیده است.
به گفته رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی تسهیلات پشتیبانی از این نوع مشاغل هم از 750میلیون ریال به یک میلیارد ریال رسیده است.
امامدادی از صدور 59 هزار و 500 فقره مجوز مشاغل خانگی خبر داد و گفت: از این میزان 32هزار پرونده به بانک های عامل ارسال شده و 14هزار فقره نیز تسهیلات مربوطه را دریافت کرده اند.
محمدصادق بیجندی – معاون رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان - در ادامه این نشست، اظهار کرد: اعتقاد ما این است که بسیاری از مشاغل خانگی توسط دانش آموختگان می تواند به عنوان یک پشتیبان طرح دنبال و اجرایی شود. در این طرح درصدد هستیم بحث تسهیلگران و مشاوران را دنبال کنیم و برای هر 50 نفر متقاضی یک مشاور و تسهیلگر پیش بینی کردیم.
وی ادامه داد: از دو سال و نیم گذشته نگاه جدید به حوزه مشاغل خانگی و طراحی الگوی جدید مطرح شد و سال گذشته به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفت و در ستاد مشاغل خانگی الگوی پیشنهادی به تصویب رسید که با حمایت و درایت وزیر کار و سایر متولیان امر در مهرماه امسال تفاهم نامه ای با رئیس جهاد دانشگاهی و وزارت کار به امضا رساندیم.
رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان افزود: جامعه هدف ما در این طرح هشت استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی به شکل پایلوت بود که در این استان ها دستورالعمل اجرای طرح را آماده کرده ایم که هفته آینده اعلام خواهیم کرد.
بیجندی گفت: متأسفانه در حوزه مشاغل خانگی بانک اطلاعاتی نداریم و همه ادارات آمار و اطلاعات شان را به عنوان اسرار محرمانه نگه می دارند، لذا انتظار داریم این آمار را در اختیارمان بگذارند تا در نگاه ملی از آن استفاده کنیم.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi