رونق بوم گردی در شیراز

 


امیر میری یکی از بنیان گذاران بوم گردی در شیراز، گفت: طرح بازارچه دست آفرید بناست به منظور عرضه و ارائه صنایع دستی و دست بافته های بانوان ایران زمین در پاسارگاد، ایجاد گردد.

به گزارش میدون، امیر میری یکی از بنیان گذاران بوم گردی در ایران با 15 سال سابقه کار مرتبط و تحصیلات گردشگری، گفت: اقامتگاه بوم گردی آقامیر در شهرستان پاسارگاد شیراز و با قدمتی صد ساله، در بافت تاریخی سعادت شهر واقع شده است.

او، افزود: این اقامتگاه چهار مجموعه از جمله کلبه آقا میر؛ خانه ای بومی با دیوارهای خشتی و معماری بسیار زیبا برای علاقه مندان به مکانی سنتی و محلی که همزمان ظرفیت و گنجایش 15 نفر را دارد، خانه بامداد که شکم گردی و رستوران سنتی با ظرفیت همزمان 150نفر است، تیمچه دست آفرید که فرش سنتی و عشایری در ان به فروش می رسد و از توانمندی های 15نفر از بانوان استفاده شده است و بنکو کرخوس که برنامه های گردشگری عشایری است، دارد.

میری که به شوق توریست و معرفی صنایع دستی و گردشگری ملی و منطقه ای از شیراز به پاسارگاد، خانه پدری اش برگشته، در مورد طرح جدید کسب و کارش، اذعان داشت:« چند روز پیش، شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ثبت شد که طرح بازارچه دست آفرید بناست به منظور عرضه و ارائه صنایع دستی و دست بافته های ایران زمین، ایجاد گردد. از تولید مواد اولیه و دانش بومی گرفته تا محصولات قابل صادرات.»

شرکت کننده مسابقه میدون که عناوین ملی و جهانی را کسب کرده است، بیان کرد: معمولا گردشگر خارجی یک روز در پاسارگاد و کلبه اقامیر اقامت می کند که اگر هموطنانمان نیزعلاقه به گردشگری داخلی داشته باشند بسته گردشگری عشایر که 2 شب و 2 روز به قیمت روزانه 200هزارتومان برای هر نفر است، استفاده کنند. هزینه اقامت برای کودکان زیر5 سال نیز رایگان است.

امیر میری، خاطر نشان کرد: با رزرو اقامتگاه بوم گردی آقامیر میتوانید علاوه بر تجربه ی زندگی ساده در خانه ای بومی و اقامت در اتاقهایی با اشیاء سنتی از جمله کرسی، فرش های دستبافت و در و پنجره های چوبی، از برنامه های متنوع این اقامتگاه نیز بهره مند شوید. برنامه هایی از قبیل گشت محلی، گشت عشایر، گشت مزرعه ، پیاده روی و رصد آسمان.

او افزود: این اقامتگاه 7 اتاق دارد که یکی از آنها 5 دری 5 نفره، دیگری 3 دری 3 نفره و ما بقی 2 نفره می باشند. تمامی آنها مجهز به تخت خواب، سرویس گرمایشی و سرویس بهداشتی اختصاصی اند. 

میری در پایان یکی از چالش های استان فارس را نبود بازارچه فروش صنایع دستی عنوان کرد و گفت: محصولات دستی به صورت محدود در سرای مشیر و بازار وکیل عرضه میشود که متاسفانه عمده محصولات تولیدی بخش  روستایی عشایری به اصفهان ارسال میشود در صورتی که پاسارگاد مرکز ثقل توریست است.

تنگه بلاغی، کاروانسرای مظفری، محوطه مقدس و مقبره کمبوجیه برخی از اماکن تاریخی و گردشگری پاسارگاد هستند. آرامگاه کوروش کبیر نیز با بناها و معماری به جا مانده از دوران هخامنشیان، یکی از مهمترین جاذبه های توریست گردی این منطقه بشمار میرود که بر رونق صنعت اکوتوریسم پاسارگاد افزوده است

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi