پروژه‎ پرورش ماهي و ميگو

 


پرورش ماهي در قفس و فرآوري ميگو پروژه هايي است که توسط بخش خصوصي و با مساعدت بانک کشاورزي در استان بوشهر راه اندازي و به بهره برداري رسيده است.

 پروژه پرورش ماهي در قفس (آرام صيد) در «سد رئيسعلي دلواري» استان بوشهر با ظرفيت توليد ۲۵ ميليون قطعه بچه ماهي و ۶ هزار تن ماهي در سال با سرمايه گذاري ۹۶۶ ميليارد ريال در تيرماه 96 به بهره‌برداري رسيده است.

همچنين بزرگترين مرکز فرآوري ميگوي ايران، با نام شرکت فرآورده‎هاي دريايي دريازاد، در مهرماه ۱۳۸۹ با ظرفيت ۲۰۰۰ تن انواع ميگو و ماهي خام، آماده پخت و آماده مصرف به صورت منجمد در منطقه ويژه اقتصادي بوشهر به بهره برداري رسيده است.

ميگو يکي از لذيذترين غذاهاي دريايي است که داراي فوايد بسيار از جمله: ضدفشارخون، ضدآلزايمر، ضد کم‌خوني و منبع پروتئين و کلسترول خوب است. طبق اعلام کارشناسان، مصرف سرانه ميگو در ايران تقريبا 10 تا 20 گرم در سال است و بيشترين مصرف‌کنندگان هم پايتخت نشينان تهراني‌ هستند.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi