راهکارهای افزایش فروش (بخش اول)

 


برای افزایش فروش می توان از راهکار های مختلفی استفاده کرد. افزایش فروش می تواند می تواند بر ارتقا سوددهی کسب و کار تاثیر گذار باشد.

در بسیاری مواقع مدیران شرکت های بزرگ، فروشندگان و کاسبان بازار با این مشکل روبرو می شوند که چگونه فروش خود را ارتقا دهند و از چه راهکارهایی استفاده نمایند؟ کاهش فروش می تواند وابسته به عوامل مختلفی باشد.

عامه مردم گمان می کنند که کاهش فروش تنها به علت کیفیت بد محصول یا خدمات است در حالی که در بسیاری مواقع ممکن است کیفیت محصول مشکلی نداشته باشد و آن چه که سبب می شود فروش با مشکل مواجه شود تحت تاثیر عواملی چون شرایط بد اقتصادی، فعالیت رقبا، واردات بی رویه و... است. با این وجود می توان با انجام راهکار هایی فروش را ارتقا بخشید.

دوره آموزشی: فیلم کارگاه های آموزشی

مشاور مرتبط: مشاروین رونق فروش

راهکارها...

آیا از قیمت گذاری مناسب استفاده می کنید؟

یکی از عواملی که می تواند بر روی فروش اثر گذار باشد استفاده از قیمت های مناسب است. منظور ما از قیمت مناسب به معنای قیمت های بسیار پایین نیست بلکه منظورمان این است که قیمت گذاری باید با شیوه های اصولی همراه باشد تا به میزان زیاد از قدرت چانه زنی مشتریان بکاهد. یکی از ترفند های قیمت گذاری، پنهان کردن صفر است! بله درست متوجه شده اید، تعداد صفر های زیاد تنها در دل مشتریان وحشت ایجاد می کند بلکه فروش را هم کاهش می دهد. با این وجود راهکار چیست؟ تا می توانید تعداد صفر ها را با ترفند های مختلف از دید مشتریانتان پنهان کنید. به عنوان مثال: به جای نوشتن 100.000 هزار تومان از عدد 98.900 هزار تومان استفاده کنید. با این روش شما با استفاده از بازاریابی عصبی می توانید به جای تاثیر نامطلوب در ذهن مشتری تاثیری مطلوب بگذارید. یادتان باشد که حذف صفرها می تواند بر روی فروش محصول یا خدمات شما تاثیر مطلوب بگذارد.

دوره آموزشی: مشاغل خدماتی

آیا بر روی محتوای خود کار کرده اید؟

نکند توقع دارید که بدون محتوا بتوانید فروش خود را ارتقا دهید؟! محتوا می تواند شامل متن، کلیپ ها، یا تصاویری باشد که در ارتباط با محصول یا خدمات اطلاعات مناسبی را به خریداران منتقل می کند. هر مشتری قبل از خرید می خواهد اطمینان خاطر پیدا کند که آیا محصول یا خدماتی که قصد خرید آن را دارد می تواند نیاز او را پاسخگو باشد یا خیر؟ به همین علت محتوای مناسب می تواند بر جذب مشتری تاثیر فوق العاده ای داشته باشد و فروش را ارتقا دهد.

مشاور مرتبط: مشاورین بازاریابی دیجیتالی و محتوا

در مطلب های بعدی در سایت میدون شما را با راهکارهای دیگر آشنا خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره های تخصصی وارد بخش کلینیک مشاوره شوید. برای خواندن دومین بخش این یادداشت نیز، اینجا کلیک کنید. 

مشاور مرتبط: مشاورین بازاریابی و برندینگ

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi