تولید تجهیزات سگ های پلیسی


مجید لطفی، تولید کننده تجهیزات سگ های پلیسی، خاطر نشان کرد: با کشور های تولید کننده این محصولات از نظر قیمت رقابت دارم به گونه ای که تنها یک سوم قیمت جهانی، محصولاتم را می فروشم.


به گزارش میدون، مجید لطفی شاملو، 57 ساله اهل تبریز که از بچگی علاقه مند به ریش سفیدی و حل مشکلات فامیل بوده است، هنگام مراجعه شخصی به مغازه اش و تقاضای دستکش مخصوص مورد استفاده برای  سگ های پلیسی، وارد عرصه دیگری از زندگی اش می شود.

او که سه سال است با سختی های بسیار، تجهیزات سگ های پلیسی تولید می کند، گفت:« پس از مرحله نیاز سنجی سعی کردم  مواد اولیه و مراحل دوخت و دوز کاملا ایرانی و به وسیله هنر دست بانوان کشور انجام گردد در واقع ایران ساخت باشد.»

لطفی اذعان داشت: در زندگی کاری را شروع نمی کنم مگر اینکه تا پایانش بروم.

شرکت کننده مسابقه میدون، افزود: درحال حاضر با کشور های تولید کننده از نظر قیمت رقابت دارم به گونه ای که تنها یک سوم قیمت جهانی، محصولاتم را می فروشم.

در ادامه جمشید نوری تربیت کننده سگ های پلیسی نیز بیان کرد: در دنیا از سگ برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر، نجات جان آدم ها از زیر اوار، مین های باقی مانده از جنگ، دامداری و کشاورزی استفاده می شود که تجهیزاتش بسیار ضروری و لازم است.

سگ ها به‌طور خاص برای کمک به پلیس و دیگر پرسنل انتظامی آموزش می‌بینند. سگ پلیس باید چند نشانه کلامی و حرکات دست داشته باشد. از شایع‌ترین سگ‌های پلیس می‌توان به ژرمن شپرد اشاره کرد. در بسیاری از کشورها آسیب رساندن یا قتل عمدی سگ پلیس، جرم جنایی است.

پست های مرتبط