آشنایی با بوم گردی در صنعت گردشگری

 


بوم گردی شیوه ای نوین در صنعت گردشگری است. با توجه به پتانسیل بالای ایران در صنعت گردشگری این شیوه می تواند تحولی مثبت را در گردشگری کشورمان ایجاد کند.

بازاریابی گردشگری در بسیاری از کشورها سبب رونق چرخه اقتصادی شده است. این در حالی است که کشورهایی که در این حوزه وارد شده اند، غنای فرهنگی و گردشگری چشمگیری را به خود اختصاص نمی دهند اما، در کشور ایران با توجه به میراث فرهنگی و گردشگری فراوان، دریا و سواحل بکر جنوب، بهره مندی از بزرگترین دریاچه دنیا (خزر)، کویر های چشم نواز، جنگل های به جامانده از دوره هیرکانی، کاروانسرهای تاریخی،کاخ موزه های زیبا، صنایع گردشگری جذاب در حوزه نقره کاری، قلم زنی، پته بافی، سوزن دوزی، فرش و گلیم های چشم نواز و هزاران جاذبه توریستی در غفلت به سر می برد.

صنعت توریسم از زیر بخش های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این زیر بخش ها مهانپذیری است. در الگوی ذهنی رایج، تصور بیشتر مردم این است که برای سفر باید هتلی را رزرو نمایند اما، امروزه بوم گردی توانسته است در بخش مهمانپذیری تحول خوبی را در صنعت گردشگری ایجاد کند.

دوره آموزشی مرتبط: مشاور اکوکمپ

مشاوران مرتبط: مشاور بوم گردی

 

بوم گردی چیست؟

با توجه به این که از چند سال گذشته بوم گردی در ایران رایج شده است اما، هنوز بیشتر مردم کشور ما با این واژه ناآشنا هستند.

این شیوه گردشگری را می توان گردشگری مسئولانه در طبیعت دانست که ضرری به طبیعت وارد نمی کند و بیشترین منفعت را به افراد محلی می رساند. به همین علت این روش گردشگری را اکوتوریسم نیز می نامند.

مشاوران مرتبط: مشاور اقامتگاه و رستوران بومی

در همین راستا اقامتگاه هایی شکل می گیرد که به اقامتگاه های بوم گردی یا بومی شهرت دارند و مسئولیت پذیرایی از توریسم ها را به عهده می گیرند. اقامتگاه های اکوتوریسم نسبت به هتل ها قیمت های ارزان تری را برای مسافرین در نظر می گیرند، این اقامتگاه حس و حال بناهای محلی همان منطقه را برای مسافرین ایجاد می کند، که همین امر سبب می شود حسی خوب و تجربه عالی از سفر را برای مسافرین ایجاد نمایند.

مشاوران مرتبط: مشاور مدیریت هتلداری

این نوع اقامتگاه ها برای گردشگرانی مناسب است که به محیط زیست علاقه دارند. در اقامتگاه های بوم گردی شما حس و حال اقامت در سبک بومی همان منطقه را تجربه می کنید. اگر بخواهیم این حس و حال را توصیف کنیم می توانیم بگوییم که اتاق یک هتل 5 ستاره در شیراز با هتل 5 ستاره ای در اهواز تفاوت چندانی ندارد در حالی که تجربه اقامتگاه بوم گردی در هر منطقه مختص همان منطقه و منحصر به فرد است.

مشاوران مرتبط: مشاور اقامتگاه های بوم گردی

دوره آموزشی مرتبط: راه اندازی رستوران با الگوی بومی

شما نیز می توانید در صورت تمایل به احداث اقامتگاه بوم گردی بپردازید. در بخش کلینیک مشاوران سایت میدون، مشاورین با تجربه ای در این زمینه حضور دارند که می توانند به توسعه این فعالیت در منطقه شما کمک نمایند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi