بازاریابی چریکی باید ها و نباید ها

 


اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را داریم ابتدا باید با روش های بازاریابی آشنا شویم و نکات مشاوره در بازاریابی را استفاده کنیم.تادر کسب و کار خود و رفع نیاز مشتری موفق باشیم.

آیا بازاریابی چریکی می تواند روش بهتری برای جذب مشتریان باشد؟

بازاریابی گرچه تعریف های متفاوتی دارد، اما اگر بخواهیم آن را در یک جمله کوتاه خلاصه کنیم می توانیم بگوییم؛

بازاریابی هنر شناخت نیازهای جامعه و تلاشی مستمر در جهت رفع آن نیاز هاست به شرطی که بتوان در کمترین زمان ممکن بهترین بازخورد و بازدهی را داشت.

بنابر این اگر بخواهیم تجارتی را برای خود ایجاد کنیم و تلاش مناسبی را برای رفع نیاز مشتریان داشته باشیم باید با انواع روش های بازاریابی آشنا شویم.

دوره های آموزشی مرتبط: دوره های آموزشی بر اساس سودآوری

مشاورین مرتبط: کسب و کار

یکی از روش های جذاب در بازاریابی بهره بردن از روش بازاریابی چریکی است. بازاریابی چریکی روش خلاقانه ای در جهت رفع نیاز مشتریان است به طوری که، با کمترین هزینه بیشترین نتیجه حاصل خواهد شد. به بازاریابی چریکی بازاریابی گوریلا نیز گفته می شود.

بازاریابی چریکی از الگوی زیر پیروی می کند بدین منظور بازاریاب ابتدا؛

با ایده جذابی به تحریک مخاطب می پردازد، این ایده ممکن است بر اساس فعالیت های کارآفرینی  و یا با روش دیگری شکل گرفته باشد. در همین راستا تلاش می شود تا تمایز محصول یا خدمتی که قرار است با استفاده از این شیوه بازاریابی شود مشخص شود سپس به جای تمرکز بر روی افزایش هزینه تبلیغات تمام تلاش تیم بازاریابی بر روی تبلیغاتی کم هزینه و نامتعارف متمرکز می شود. اما این شیوه کافی نیست و بازاریابی دهان به دهان را نیز باید چاشنی کار کرد! سپس باید تبلیغات ویروسی (تبلیغات ویروسی منتشر کردن تبلیغ در بسترهای فراگیر یعنی اینترنت است) را به عنوان آخرین تیر به کار برد و قلب مشتری را هدف قرار داد.

مشاورین مرتبط: کارآفرینی

دوره آموزشی مرتبط: دوره های مرتبط بر اساس سودآوری

همان طور که در جنگ های چریکی از روش های نامتعارف برای حمله به دشمن استفاده می شود در بازاریابی چریکی نیز از روش های غیرمتعارف در بازاریابی استفاده می شود. در واقع بازاریابی چریکی به منظور دست یابی به هدف های متعارف بازاریابی است اما، با استفاده از روش های نامتعارف...

برای این بتوانید کسب و کار خود را متحول کنید و فروش محصول یا خدمات خود را افزایش دهید بهترین راهکار شناخت انواع روش های بازاریابی و به کاربردنشان است.

مشاورین مرتبط: فروش و برندینگ

شما می توانید با مراجعه به کلینیک مشاوره سایت میدون درخواست مشاوره عمومی یا تخصصی  دهید تا در نهایت بتوانید با همراهی مشاورین بهترین شیوه بازاریابی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

مشاورین مرتبط: مشاوره تخصصی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi