اینماد چیست؟

 


در این مقاله به شما کمک میکنیم تا با اینماد( نماد اعتماد الکترونیکی) و مراحل اخذ آن آشنا شوید.

به گزارش میدون، هر زمان که کاربری برای خرید محصولی از سایت شما دیدن می کند، اولین چیزی که از ذهنش می گذرد این است که آیا کالایی که خرید می کنم با کیفت به دستم می رسد، آیا مبلغی که هزینه کرده ام به هدر نمی رود و یا اصلا سایتی که قصد خرید از آن را دارم معتبر و قانونی است و سوالات بسیاری از این دست. پس اعتماد و اطمینان را به کاربران سایت خود که در واقع سرمایه اصلی شما می باشند با گرفتن نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد بدهید که سایت شما کاملا قانونی و مورد اعتماد است.

شرایط اعطای نماد اعتماد الکترونیکی:

خرید و فروش کالا یا خدمات در سایت: این نماد فقط به سایت هایی که خدمات و محصولات خود را می فروشند تعلق می گیرد.
تایید صلاحیت: برای دریافت اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی باید ازسوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا صلاحیت فردی شما تایید شود. درصورتی که پاسخ تایید صلاحیت منفی باشد، امکان ادامه مراحل دریافت ای نماد وجود نخواهد داشت. در این حالت فقط می توان از طریق پنل کاربری خود اقدام و درخواست فرجام خواهی خود را ثبت نمایید. دراین مرحله برای درخواست فرجام خواهی باید نسبت به تشکیل پرونده در دادگاه اقدام کرده و درخواست فرجام خواهی را به همراه مدارک مربوط به رفع مشکل سوء سابقه را به ایمیل amaken@enamad.ir ارسال نمایید.
داشتن حداقل ۱۸ سال

برای متقاضیان مذکر داشتن کارت پایان خدمت، معافیت از خدمت سربازی یا گواهی اشتغال به تحصیل مورد نیاز می باشد. درصورتی که سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد فرد متقاضی باید حکم رشد از دادگاه را ارائه بدهد.

انواع نماد اعتماد الکترونیکی :

اعتبار سایت ها از نظر امنیت و کیفیت بهتر با ستاره نمایش داده می شوند. انواع نمادهای اعتماد الکترونیکی به شرح زیر می باشند:

نماد موقت: این نماد به سایت های فروشگاهی با حداقل معیارهای موجود داده می شود.

نماد دائم یک ستاره: پس از اینکه نماد موقت از سوی سایتی دریافت شد، جهت دریافت نماد دائم مورد بررسی قرار می گیرد. برای دریافت این نماد باید مجموعه ای معیارها و ارزش ها رعایت شوند.

نماد دائم دو ستاره : مراحل دریافت این نماد مشابه نماد دائم یک ستاره می باشد با این تفاوت که برای دریافت این نماد دریافت و نصب گواهی امنیت SSL  در وب سایت لازم و ضروری می باشد.

ای نماد برای کدام سازمان می باشد ؟

ای نماد منحصرا توسط سازمان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می شود که خود این سازمان وابسته به وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد و در طبقه پنج همین وزارت می باشد ولی پذیرش مراجعه حضوری ندارند و تمامی کارها از طریق سایت این سازمان به آدرس enamad.ir صورت می پذیرد
برای چه کسب و کارهایی باید نماد(enamad) گرفته شود؟

برای هر کسب و کاری که خدمت یا محصولی را می فروشد نیاز به گرفتن ای نماد است. حال اگر سایت شما فقط جنبه معرفی دارد الزام به گرفتن ای نماد ندارید.

بدون داشتن ای نماد(enamad) هم می توان درگاه بانک داشت؟

بله در صورت استفاده از درگاه های واسط این امکان وجود دارد که بدون داشتن نماد اعتماد الکترونیک درگاه بانکی داشت و از خدمات مربوط به پرداخت در وب سایت استفاده کرد

مهمترین عوامل مراجعه کاربران در سایت های نماد دار چیست؟

1- مشخص بودن صاحب امتیاز

2- وجود داشتن اطلاعاتی مثل آدرس پستی، شماره تلفن ثابت، پست الكترونیكی

3- مشخص بودن مدت زمان اعتبار ای نماد

4- میزان اعتبار سایت که1ستاره بودن یا 2 ستاره بودن ای نماد می باشد

5- مشخص بودن نوع کسب و کار

6- گزارش تخلفات سایت

7- زیر نظر بودن سازمان های دولتی که مهمترین آنهاست

نماد اعتماد تا چه مدت اعتبار دارد؟

در حال حاضر نماد اعتماد اعتبار دو ساله دارد. پس از انقضای این بازه، باید نسبت به تمدید آن اقدام نمود. در غیر این صورت به عنوان متخلف شناخته خواهید شد. فرایند تمدید به این شکل است که صاحب اینماد می بایست سه هفته قبل از انقضای مدت درخواست تمدید خود را به مرکز ارائه دهد. مرکز پس از ارزیابی طول مدت فعالیت ، نسبت به تمدید مجوز اقدام خواهد نمود.

ستاره‌های نماد اعتماد به چه معنی‌است؟

سطح اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب‌سایت را نشان می‌دهد. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان‌دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد و‌ب‌سایت است.

نماد اعتماد بدون ستاره چیست؟

نماد اعتماد الکترونیکی (بدون ستاره) با هدف تسهیل فرایند اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی کوچک و نوپایی که موفق به رعایت تمامی الزامات تعریف شده در فرایند نماد اعتماد الکترونیکی نشده‌اند، اعطاء می شود.

آیا نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها نیز تعلق می گیرد؟

بله. در حال حاضراعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مجاز نیز تعلق می گیرد. کلیه فعالان کسب و کارهای الکترونیکی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مجاز ، جهت ثبت نشانی فعالیت خود و آغاز فرآیند اخذ نماد اعتماد الکترونیکی می توانند با مراجعه به سامانه نمادو ایجاد حساب کاربری، اقدام به ثبت نشانی فعالیت خود در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها نمایند. همچنین کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیز می‌توانند با ورود به پنل کاربری خود، از قسمت افزودن شناسه اقدام به ثبت نشانی فعالیت خود در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها نمایند.

چه اطلاعاتی درباره کسب و کار اینترنتی مربوطه در پروفایل لوگوی نماد نمایش داده می‌شود؟

در صورت احراز شرایط دریافت نماد اعتماد و اخذ این مجوز، اقلام اطلاعاتی زیر به صورت عمومی در پروفایل شما در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد: نام کسب و کار، آدرس وب‌سایت، وضعیت اعتبار نماد اعطا شده، نام صاحب امتیاز، آدرس کسب و کار، تلفن ثابت و پست الکترونیکی.

مدارک لازم برای دریافت مجوز اینماد ( نماد اعتماد الکترونیک )

متقاضیان حقیقی:

1- تصویر مجوز فعالیت (اگر موجود هست)

۲- تعهدنامه شخصیت حقیقی

۳- مدارک فردی : تصویر کارت ملی ، تصویر صفحه اول شناسنامه ، تصویر کارت پایان خدمت (برای متقاضیان آقا و اختیاری) ، عکس ۳*۴ (بصورت اختیاری)، شماره تلفن همراه

۴- آدرس و تلفن ثابت دقیق منزل به همراه کد پستی

۵- آدرس و تلفن ثابت دقیق محل کسب و کار به همراه کد پستی

متقاضیان حقوقی (تجاری /غیرتجاری):

۱- تصویر اصل اساس ‌نامه

۲- تصویر آگهی روزنامه رسمی

۲- آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت مدیره (در صورت وجود)

۳- آگهی آخرین تغییرات آدرس (در صورت وجود)

۴- آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت (در صورت وجود)

۵- تعهدنامه شخصیت حقوقی

۶- تصویر پروانه /مجوز فعالیت

۷- تمامی مدارک بندهای ۲،۳،۴ از متقاضیان حقیقی برای مدیر عامل و رییس هیئت مدیره

متقاضیان دولتی :

تصویر نامه در سربرگ رسمی سازمان با امضای مقام مسئول مربوطه مبنی بر تعلق وب سایت به دستگاه دولتی مزبور

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

جواد کاظمی

یکشنبه 22 دی 1398

سلام. وقت بخیر من یک فروشگاه اینترنتی دارم که محصولات غذایی که سوغات شهرمون هست رو میفروشم. تمام مراحل اخد مجوز ای نماد رو طی کردم. اما یک مشکلی دارم اینه که کارشناسی اینماد میگن حتما باید جواز کسب داشته باشید. که من ندارم. موندم الان چیکار کنم میشه راهنماییم کنید ممنون

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 29 خرداد 1399

سلام. در ستادیپیگری مشکلات کسب و کار درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi