صنایع دستی سرگرمی نیست،اشتغال پایدار است

 


رییس اتاق اصناف مرکز استان اصفهان تاکید‌کرد: صنایع‌دستی مشاغل پایدار برای رفع بیکاری جوانان ایجاد می‌کند و هرگز نباید به عنوان سرگرمی به آن نگاه کنیم، بلکه باید زیرساخت‌های جذب گردشگران برای رونق این حرفه‌ها فراهم شود.

رسول جهانگیری اظهارکرد: تولید و فروش صنایع دستی هرگز کار سرگرمی نیست و اگر زیرساخت جذب توریسم و صادرات آن فراهم شود می‌تواند مشاغل پایدار برای کاهش بیکاری جوانان ایجاد نماید.
وی با بیان اینکه جوانان با فراگیری این حرفه‌های کهن میراث گذشتگان را به نسل‌های بعدی منتقل می‌کنند، افزود: طبق سخن مسئولان اتحادیه صنایع دستی اصفهان حدود 30 هزار نفر در این استان بکار در این رشته‌های هنری مشغول هستند.
این کارشناس بازار با اشاره به کاهش چشمگیر فعالیت‌های دامی و کشاورزی به دلیل خشکسالی استان، ادامه‌داد: فعالیت خانگی و یا ایجاد کارگاه‌های کوچک صنایع‌دستی در مناطقی مثل شرق اصفهان می‌تواند در رفع بیکاری مردم کمک کند که این امر باید مورد توجه مدیریت استان نیز قرار گیرد.
جهانگیری با اشاره به وجود مشاغل خانگی مانند قالی بافی در این منطقه ، تصریح‌کرد: اخیرا برنامه‌هایی برای پرداخت تسهیلات به اصناف تدوین شده و به دنبال آن ستادی در فرمانداری شهرستان اصفهان برای این امر بوجود آمده است که برای کارآفرینی و ایجاد کارگاه‌های روستایی می‌توان از این طرفیت استفاده نمود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمار صادرات صنایع‌دستی از مبادی گمرکی و مانند آن ثابت مانده اما واقعیت این است که به دلیل افزایش گردشگران در اصفهان شاهد رشد صادارت این کالاهای هنری هستیم زیرا مسافران این اجناس هنری را خرید و به اصطلاح ” چمدانی ” از کشور خارج می‌کنند.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi