تولید نمای پلیمری ساختمان

 


قصاب زاده، کارآفرینی که بعد از تحقیق و آزمایش های علمی بسیار، این روزها وارد فاز تولید نما و تجهیزات ساختمانی شده است.

به گزارش میدون، امیر حسین قصاب زاده 43 ساله اهل اصفهان که دغدغه تولید نما و تجهیزات ساختمانی دارد، معتقد است:« اگر تولید کننده ها که دارایی و سرمایه های ملی کشور هستند را حمایت کنیم، فردا مجبور نخواهیم بود جلوی بیگانه دست دراز کنیم.»

او گفت: بعد از رفت و آمد های پی در پی و جلب اعتماد اعضای شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اصفهان، تصمیم گرفته شد که سرمایه گذاری کامل طرح، طراحی و خلاقیت در ساخت قالب ها از من، علم و فناوری و دانش از آن ها باشد.

قصاب زاده مدیرعامل شرکت الوار پلاست سپاهان، اذعان داشت: در سال 1385 پس از دو سال کار مداوم و تحقیقات شبانه روزی با اتمام مراحل تحقیقاتی و مهندسی، به دانش فنی برای تولید و ساخت  محصول هایی مثل کامپوزیت چوب-پلاستیک بر پایه پلی اتیلن و پلی پروپیلن، پوشش ضد حریق، پودر دیر سوز کننده و دیافراگم های لاستیکی صنعتی رسیدیم.

شرکت کننده مسابقه میدون، تصریح کرد: کامپوزیت های چوب-پلاستیک آمیزه های مهندسی حاصل از اختلاط فیزیکی الیاف و یا پودر چوب با مواد پلیمری (ترموپلاستیک ها) می باشند. این کامپوزیت ها زیر مجموعه خانواده بزرگی از کامپوزیت ها هستند که از اختلاط فیزیکی مواد سلولزی (بر پایه ضایعات چوب یا کاغذ و الیاف کشاورزی ) و مواد پلیمری (به ویژه ترموپلاستیکها ) و مواد افزودنی ویژه می باشند که تحت شرایط فرآیندی تعریف شده ای تبدیل به محصول مرکب یا کامپوزیت می گردند. پلیمرهای مورد استفاده عمدتاً از دسته ترموپلاستیک ها از جمله پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی وینیل کلرید، اکریلو نیتریل بوتادین استایرن  و …  می باشند.

او راجع به موارد کاربردی این محصول، اذعان داشت: برای مبلمان شهری نظیر نیمکت های شهری، آلاچیق، ایستگاه های اتوبوس، پاویلیون و محافظ فلاور باکس و…، به عنوان دیوار پوش های خارجی و نما و نیز کفپوش های پروفیلی، مقاطع درب  و پنجره های چوب – پلاستی، تایل های(کاشی نماها) چوب – پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در مورد مزایای استفاده از کامپوزیت ها، گفت: مقاومت در برابر حشرات، قارچها و جلبکها، مقاومت در برابر رطوبت و آب، تحمل شرایط مختلف آب و هوایی، استحکام مکانیکی مطلوب، وزن حجمی کم و سبک شبیه چوب، قابلیت کاربری شبیه چوب مانند پیچ کرده، میخ خوردن، اره و رنگ کردن، حفظ محیط زیست و بهره گیری از ضایعات چوب و همچنین از ضایعات ترموپلاستیکها، قابلیت شکل دهی و فرم دهی بسیار بالا و نیاز به نگهداری وتعمیرات بسیار پایین دارد.

امیر حسین قصاب زاده در ادامه درباره پودر تاخیر انداز شعله، بیان کرد: این پودر به عنوان یک افزودنی کارا برای ارتقاء خواص مقاومت در برابر حریق در فرمولاسیون قطعات، فرآورده های صنعتی و ساختمانی و صنایع حمل ونقل مورد استفاده قرار می گیرد.

او افزود: این پودر به عنوان افزودنی در رزین های اپوکسی، افزودنی در رزین های پلی استر، افزودنی در صنایع کاغذ سازی، به عنوان افزودنی در صنایع نساجی(نظیر کمربند ایمنی خودرو)، افزودنی در تهیه مستربچ های پلی الفین ها(پلی اتیلن و پلی پروپیلن)، به عنوان افزودنی در ساخت فوم های پلی یورتان(صندلی خودرو)، به عنوان افزودنی در ساخت لاستیک های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد که تمام مواد اولیه را از داخل ایران تامین می کنیم.

شرکت الوار پلاست سپاهان یک شرکت مهندسی و دانش بنیان است که فعالیت خود را در سال ۱۳۸۳ در  شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به منظور دستیابی به دانش فنی طراحی و تولید کامپوزیت های چوب – پلاستیک، مطالعات کاربردی بر روی کامپوزیت های پلیمری و نیز طراحی و تولید لاستیک ها و پلاستیک های مهندسی برای صنایع استراتژیک کشور آغاز نمود. این شرکت دارای مجوز واحد فناوری از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان  در زمینه تخصصی دانش فنی تولید محصولات پلیمری و پتروشیمی است.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

صالح

چهارشنبه 11 دی 1398

خب عکس محصولات رو بزارید محلی برای سفارش یا لینکی چیزی

avatar
پاسخ دهنده:مدیر سایت
چهارشنبه 11 دی 1398

به بخش مسابقه میدون مراجعه کنید و زیر اسمشون فرم درخواست همکاری رو پرکنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi