تولید محتوای تصویری


دو کارآفرین آسمان نماهای سیار که پا به عرصه تولید محتوا گذاشته، معتقد اند: هر فیلم آموزشی تولید شده، حداقل 4 هزار دلار ارزش دارد.


علی پروهان و رامین پوره، دو شرکت کننده جوان و با انگیزه مسابقه میدون که مربی و کارآفرین آسمان نما های سیار هستند از نحوه ورودشان به این کار و کسب، اذعان داشتند: پس از بررسی‌های انجام‌شده توسط گروه بازاریابی، تحقیق و توسعۀ طبیعت آسمان‌شب، بکر بودن و گستردگی بازار و لزوم وارد کردن فن‌آوری آسمان‌نماها و رصدخانه‌ها به منطقۀ خاورمیانه و کشورمان، در راستای مقاصد آموزشی مهم‌ترین علل ورود به این عرصه بود.  

پروهان گفت: به‌منظور ترویج دانش نجوم در بین علاقه‌مندان به این رشته، اقدام به ارائه خدماتی از قبیل کلاس‌های آموزش نجوم، اجرای برنامه‌های نجومی، اجرای برنامه‌های رایگان و عام‌المنفعه در راستای ترویج علم، راه‌اندازی وب‌سایت‌های علمی، تاسیس کتابخانه و عرضۀ نشریات علمی کردیم.

او افزود: مدل کار و کسب ما در حیطه‌های مختلفی از دانش نجوم و طبیعت است که این موارد از تهیه ابزارهای نجومی، تدوین منابع آموزشی، ارائه آموزش‌های لازم به علاقه‌مندان نجوم و ستاره‌شناسی گرفته تا انجام فعالیت‌های گسترده در زمینه احداث و تجهیز رصدخانه‌های شخصی و دانشگاهی، ساخت ابزارهای روزآمد آموزشی مانند آسمان‌نما و ربات‌های آموزش‌دهنده و... را پوشش می‌دهد.

رامین پوره، گفت:« تاکنون محتوای آموزشی نجوم در انحصار چند کشور بوده اما چند سالی است که توانسته ایم با یک تیم خوب فیلم ها را تولید کنیم و الان با اقتدار بگوییم که این امکان را داریم که سرفصل ها را از آموزش و پرورش بگیریم و طبق استاندار، ویدئو بسازیم. فراموش نشه که هر فیلم حداقل 4 هزار دلار ارزش داره»

پوره تصریح کرد: برای 28 هفته تحصیلی فارغ از امتحانات و تعطیلات، 55 میلیون( 11هزار دانش اموز) به ازای هر گنبد کوچک درآمد داشتیم.

او در مورد تولید انواع آسمان‌نماهایشان، بیان کرد: 1-طراحی و تولید آسمان‌نماهای دیجیتال تک‌ پروژکتور، شامل چهار محصول NP1600، NP1200، NP1080،NP768  . 2-طراحی و تولید آسمان‌نماهای دیجیتال دو‌پروژکتوری (در مرحلۀ طراحی و آزمایش نمونۀ اولیه).

علی پروهان که به دنبال بالا بردن سواد علمی دانش آموزان کشور است، خاطر نشان کرد:« دیدِ ما همیشه درآمد زایی نیست. کارمون رو با عدالت اجتماعی برای بچه های کار، بی سرپرست و بدسرپرست و... شروع کردیم و ادامه هم میدهیم.»

آسمان‌نما یا اخترسرا تالاری است که یا برای ارائه مباحث آموزشی درباره اخترشناسی و آسمانِ شب یا برای آموزشِ ناوبریِ فلکی استفاده می‌شود. همچنین در آن نمایی از ستارگان و سیاره‌ ها و دیگر پدیده‌های آسمانی به منظور آموزش یا سرگرمی نمایش داده می‌شود. معمولاً آسمان‌نما دارای گنبدی است که بینندگان در زیر آن می‌نشینند و تصویری از آسمان را که با تصویر ساز(پروژکتور) مخصوصی بر سقف گنبد می‌افتد، نگاه می‌کنند.

 

پست های مرتبط