رانندگی با دستگاه شبیه ساز


مصلح عبدالهادی با راه اندازی آموزشگاه های شبیه ساز رانندگی در سطح کشور، نه تنها با آموزش اثربخش، ترس شما رو از بین می برد بلکه با خطر های احتمالی نیز رو به رو می کند.


به گزارش میدون، مصلح عبدالهادی 31 ساله اهل ارومیه، مرد روز های سخت است. او که فاتح قله دماوند می باشد، این بار قدم در مسیری گذاشته است که فتحش کمی سخت اما شدنی است.

عبدالهادی که شعار مجموعه اش" ما هم می تونیم درست رانندگی کنیم" است، گفت: حوادث رانندگی و آسیب های آن در کشور بسیار زیاد است و ما با دستگاه شبیه ساز (VR)رانندگی از مقدماتی تا پیشرفته و ادراک خطر مصممیم تا گام مثبتی برای آموزش اثربخش و تغییر باور ها داشته باشیم.  

او افزود: آموزش رانندگی در ایران نهایت به پارک دوبل، دنده دو و سه ختم میشود و متاسفانه خبری از دنده چهار و پنج، رانندگی در جاده بیابانی، کوهستانی، برفی و لغزنده و حتی جاده پرترافیک، آزاد راه و بزرگ راه نیست در حالی که ما در آموزشگاه های شبیه سازِمان این موارد را هم آموزش میدهیم. 

شرکت کننده مسابقه میدون که تاییدیه پلیس راهور را دارد و 1500نفر را در طول دو سال به طور اختیاری آموزش داده است، تصریح کرد:« هم نرم افزار های آموزشی رو تولید میکنیم و هم به آموزشگاه های رانندگی و پارک های ترافیک خدمات میدیم.»

او افزود: جامعه هدف ما عموما مردم به طور ویژه افرادی که ترس از رانندگی دارند، تاکسی های اینترنتی، شرکت های حمل و نقل و رانندگان پرخطری که گواهی نامه اشان توسط پلیس ثبت می شود، هستند که هزینه یک جلسه دوره برای مردم عادی 25 تا 45 هزار تومان و رانندگان پرخطر که مجبور به شرکت در دوره ها هستند 784تومان برای25 ساعت است.

مصلح عبدالهادی در مورد شیوه درآمدی نیز، بیان کرد: هم دستگاه و تجهیزات را اجاره میدهیم و هم مشتری یا سرمایه گذار میتواند مشارکت در درآمد داشته باشد که با مبلغ 30میلیون، در ماه پنج میلیون به درامد برسد.

او اذعان داشت: در حال حاضر در تهران، زاهدان، شاهرود، کرمان و بروجرد آموزشگاه داریم.

عبدالهادی گفت: آسیب اقتصادی و اجتماعی سالانه حوادث رانندگی نزدیک به 7 درصد از درآمد ناخالص کشور که معادل یک صد هزار میلیارد تومان است، می باشد.

براساس برخی آمارها سالانه حدود ۸۰۰ هزار تصادف رانندگی در کشور رخ می‌‌دهد که منجر به کشته شدن روزانه 43 نفر می شود. این رقم برای هر 71 دقیقه یک نفر است و در واقع حوادث رانندگی در کشور ما پس از آلودگی هوا بیشترین قربانی را دارد.

پست های مرتبط