یاقوت سرخ پر سود

 


رضا قوسی با کسب و کار تولید انار معتقد است که از یک کیلو فرآورده انار، دو دلار می شود سود کرد.

به گزارش میدون، رضا قوسی، باغدار انار اهل ساوه گفت:« کار من کار قابل توسعه ای است. روزی از صفر شروع کردم و الان 40 هکتار زمین دارم که 30 هکتار از آن انار و باقی گوجه سبز، زردآلو و پسته است.»

او که با استراتژی فرآوری انار، در حال تولید و تحقیق راجع به بازار فروش است، اذعان داشت:« برای گسترش کارم تصمیم دارم دستگاه انار دون کن بیارم تا بتونم صادر کنم. رب انار، سس انار، آب انار، شربت انار، مربا، مارمالاد، ژله انار، نوشابه، بستنی انار، ترشی، سرکه و لواشک انار محصولات فرآوری شده از انار هستن.»

قوسی خاطر نشان کرد: رعايت اصول باغداري نوين، استفاده از کودهاي ارگانيک، خوب شخم زدن، هرس مناسب وآبياري به موقع، از دلايل افزايش برداشت این محصول است.

شرکت کننده مسابقه میدون که با 100 ها هزار دانه یاقوت به میدون آمده است: بازار فروش انار را از طریق اجاره غرفه در سازمان میادین شهرداری ها و فروش عمده از در سردخانه دانست.

او معتقد است: ترکیه، هند، مصر و افغانستان تولید کننده انار شده اند و بازار برای صادرات سخت است اما اگر انار کیلویی هفت تومن طبق استاندار ها دون بشه کیلویی دو دلار سود میکنه.

رضا قوسی بیان کرد: از قدیم و ندیم ساوه با انارش معروف است. هنوز هم که هنوز است میوه‌فروش‌های دوره‌گرد و یا حتی مغازه‌دارها برای معرفی و تبلیغ انارشان می‌نویسند انار ساوه موجود است!

او افزود: انار ساوه ویژگی‌های خاص خودش را دارد که از جمله طعم ملس آن است. حتی در رقم ملس انار ساوه هم تنوع زیادی وجود دارد. اما نکته دیگری که انار ساوه را متمایز می کند، غلظت آب آن است. غلظت بالایی که اصطلاحا به آن "بریکس" می‌گویند. این نوع انار نسبت به سایر انارهای تولیدی در جهان، بریکس بالاتری دارد که دلیل آن آب و هوای خاص منطقه ساوه است. به دلیل غلظت و بریکس بالای انار ساوه، یک لیتر آب انار این منطقه حدودا نیم کیلو رب انار می‌دهد؛ در حالی‌که انار سایر نقاط کمتر از چهارصد گرم رب تولید می‌کند.

بزرگترین تولید کننده انار، ایران است کشوری با رکورد تولید بیش از ۱ میلیون تن در سال تخمین زده می شود. اکثر محصولات ایران برای صادرات به کشور های دیگر عرضه می شود. برآورده شده است که یک کیلو انار در ایران به ارزش ۹ تا ۱۰ دلار است که با ارزش چیزی حدود یک بشکه نفت ۵ کیلوگرمی برابری می کند. عمده صادرات از این کشور به کشور های حاشیه خلیج فارس و چین می باشد.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi