شروع کار با سرمایه کم در کشاورزی

 


وجود سرمایه به خودی خود باعث توسعه کسب و کار نخواهد شد بلکه باید اطلاعات کافی در چگونگی راه اندازی کسب و کار با میزان سرمایه ای که در اختیار داریم داشته باشیم.

به گزارش میدون وجود سرمایه به خودی خود سبب رشد و توسعه کسب و کار نخواهد شد بلکه باید دانست با میزان سرمایه ای که در اختیار داریم چه کسب و کاری را می توان راه اندازی کرد و مشکل از جایی شروع می شود که، افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار را دارند اطلاعات کافی در این زمینه را ندارند. میدون قصد دارد در این مقاله به معرفی کسب و کار هایی بپردازد که می توان با سرمایه بین یک تا پنج میلیون تومان در حوزه کشاورزی، طیور، خدمات و مشاغل خانگی راه اندازی شوند.

در حوزه کشاورزی با سرمایه ای بین یک تا پنج میلیون تومان می توان در زمینه کاشت عدس، کنجد، گندم، کاشت ذرت علوفه ای، کاشت جو آبی و کاشت سویا فعالیت کرد.

ذرت علوفه ای

کاشت ذرت علوفه ای با کف سرمایه ی 4.000.000 تومان در مقیاس یک هکتار قابل راه اندازی است. ریسک این کار متوسط و سودآوری آن کوتاه مدت و حدود 6 ماه است. در این مقیاس به نیروی انسانی 1 نفر نیاز است. از مزیت های ذرت علوفه ای می توان به سازگاری آن با هر نوع آب و هوایی اشاره کرد. ذرت علوفه ای در مرغداری ها، دامداری ها و صنعت داروسازی، کاغذ و مقواسازی، رنگرزی و پلاستیک سازی کاربرد دارد. به همین علت بازار مصرفی گسترده و متنوعی دارد که می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

جو آبی

جو آبی با سرمایه اولیه 5.000.000 تومان در مقیاس یک هکتار قابل راه اندازی است. در این مقیاس به نیروی انسانی 1 تا 3 نفر نیاز است و ریسک آن متوسط و سودآوری آن کوتاه مدت و در حدود 6 ماه است. با توجه به این که عمق کم خاک برای کاشت جو مناسب است بنابر این می توان در اراضی وسیعی از ایران این کار را انجام داد. جو در صنایع غذایی، تهیه نان و صنعت دارویی کشور قابل استفاده است.

کنجد

کشت کنجد با سرمایه اولیه 4.000.000 میلیون تومان و در مقیاس یک هکتار امکان پذیر است. کنجد در صنایع مختلفی مانند صنعت آرایشی، صنایع غذایی و تهیه و تولید رنگ های نقاشی کاربرد دارد. سودآوری این کار کوتاه مدت و شش ماه است. با این حال هنوز در کشت کنجد، کشور ایران به خودکفایی کاملی نرسیده است و بازار خوبی در داخل کشور دارد. که همین امر یکی از نکته های قابل توجه برای بسیاری از افرادی است که قصد دارند وارد این حوزه شوند.

عدس

کاشت عدس از جمله فعالیت های کشاورزی مناسب برای آب و هوا و شرایط اقلیم ایران است. برای کشت عدس به سرمایه  3.000.000 میلیون تومانی نیاز است که می توان این کار را در مقیاس یک هکتار انجام داد.

گرچه ریسک کشت عدس متوسط است اما، بازار آن هنوز اشباع نشده است و کشور ایران در زمینه تولید عدس به درجه خودکفایی نرسیده است. همین امر نشان دهنده این است که بازار عدس، بازاری مناسب برای سرمایه گذاری محسوب می شود و می توان در این بازار به سود مناسب و قابل قبولی دست یافت.

گندم

گندم محصولی مناسب برای افرادی هست که علاقه دارند در فعالیت های کشاورزی خود با درد سر و آفت کمتری مواجه شوند. این محصول با کف سرمایه 2.500.000 میلیون تومان و در مقیاس یک هکتار قابل کشت است و علاوه بر این که مشتریان خاص خود را دارد بعد از خالی شدن زمین نیز می تواند چراگاه گوسفندان باشد. خرید تضمینی گندم به طور معمول توسط دولت انجام می شود و کود شیمیایی و بذر آن نیز به شکل یارانه ایی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد. سودآوری گندم شش ماه است و در مقیاس یک هکتار یک نیروی انسانی کفایت می کند.

هرچند که حوزه کشاورزی، در کشور ایران قابلیت توسعه بالایی را دارد به همین علت با اطلاع از میزان سرمایه ایی که برای کاشت محصول های مختلف نیاز است می توان کارایی بخش کشاورزی را گسترش داد.

برای آشنایی بیشتر با هر کدام از مشاغل بالا می توانید وارد بخش دوره های آموزشی سایت میدون شوید و اطلاعات خود را کامل نمایید همچنین .کارآفرینان موفق و مشاوران متخصصی در بخش «کلینیک مشاوره» به تمام سوالات شما پاسخ می دهند. 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi