فروش غذاهای سنتی قوم ترکمن

 


عبدالستار شکاری مدیر عامل برند گروه تولیدی شیرینی و غذاهای خانگی ترکمنی اجه، گفت: در این کسب و کار سعی کردیم شیرینی و غذاهای سنتی را در منطقه خودمان احیا کنیم که تاکنون موفق به تاسیس 24 شعبه فروش در سطح استان گلستان و خراستان رضوی شده ایم

به گزارش میدون، عبدالستار شکاری از شهرستان گنبد کاووس که چند سالی است با کسب و کارش، پرچم مادران این سرزمین را بالا نگه داشته است، در استانی زندگی و کارآفرینی می کند که افزایش نرخ بیکاری مهم‌ترین مشکل جوانان آن منطقه است.

او علاوه بر اینکه در یک خانواده ضعیف از لحاظ مالی بزرگ شده و تا سوم راهنمایی درس خوانده است، همه جور کاری از جمله بنایی، مراغداری، مسافرکشی، رانندگی تراکتور، نصابی و کارگری را آزموده است. 

شکاری گفت: سال 1385 وام خوداشتغالی 5 میلیون تومانی از صندوق مهر امام رضا (ع) گرفتم و کارگاه کوچک گوشت خشک کنی راه‎اندازی کردم تا بتوانم معاش خانواده را تامین کنم، شرایط تحریم که به کشور تحمیل شد وضعیت بازار کمی متشنج و افزایش قیمت‎ها جوری بود که دیگر درآمدم تامین رزق و روزی خانواده کفاف نمی‎داد

او که پس از مدتی به سراغ شغل بقالی رفته است، بیان کرد: امرار معاش از طریق آن برایم سخت شده بود. مادرم قبلا نان سنتی منطقه خودمان را می پخت به این فکر افتادم که چرا خودم از همین فرصت استفاده نکنم و کسب و کار خودم را توسعه ندهم.

شرکت کننده مسابقه میدون، اذعان داشت: مادرم از قدیم شیرینی‎های سنتی درست می‎کرد البته فقط از همسایه‎ها سفارش می‎گرفت بعد از اینکه فروشگاه کوچک‎مان راه اندازی شد سوغات منطقه خودمان را با بسته‌بندی جدید به مردم معرفی کردیم همین روند باعث شد تقاضای مردم روز به روز بیشتر شود و ما توانستیم محصولات دیگری را هم وارد بازار کنیم.

عبدالستار شکاری بیان کرد: ما سعی کردیم شیرینی و غذاهای سنتی را در منطقه خودمان احیا کنیم حدود سه سال پیش هم رستوران غذاهای سنتی را ایجاد کردم که با استقبال خوبی مواجه شد من در مشاغلی که ایجاد کردم حدود 90 نفر مشغول به فعالیت شدند.

او که این روز ها مدیر عامل برند گروه تولیدی شیرینی و غذاهای خانگی ترکمنی اجه( مادر) است، اظهار داشت: 24 شعبه فروش در سطح استان گلستان و خراسان رضوی افتتاح کردم و 30محصولم سیب سلامت و شناسه نظارت بهداشت گرفته است

شرکت کننده ترکمنی مسابقه میدون، تصریح کرد: من هر آنچه در عرصه کارآفرینی به دست آوردم در همین مسیر سرمایه‎گذاری کردم. تجهیزاتی که خریدم توانسته جوانان زیادی را مشغول به کار کند، اعتقادی به انباشت سرمایه ثابت ندارم یا اینکه بخواهم حساب بانکی داشته باشم و سرمایه‎ام را برای روز مبادا ذخیره کنم.

رابطه صمیمی این کارآفرین گنبدی فضای کار را برای کارکنانش مثل محیط یک خانواده کرده است

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi