بانوی چهارمحال وبختیاری رتبه برتر فرآوری گیاهان دارویی کشور را کسب کرد

 


مدير تعاوني روستايي چهارمحال و بختياري از کسب رتبه برتر توليد و بسته بندي فرآورده هاي گياهان دارو کشوري از سوي ` آرزوهاشمي فر` بانوي کارآفرين نمونه این استان خبر داد.

جان محمد اله ياري اظهارکرد: در نخستين همايش پويش ملي گياهان دارويي و طب ايراني اين بانو فارساني با ارائه دستاوردهاي تعاوني خود به عنوان تنها تعاوني توليدي و فرآوري داروهاي گياهي کشور معرفي شد.
وي با اشاره به اينکه 9 تعاوني فراگير منابع طبيعي و گياهان دارويي با يک اتحاديه در اين استان فعال است افزود: در نيمه دوم امسال به هر کدام از تعاوني هاي يادشده افزون بر 100 ميليون ريال تسهيلات ارزان قيمت اعطا شد.
اله ياري به توجه دولت دوازدهم به امر توليد در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي در تعاوني ها اشاره کرد و گفت: توسعه کشت گياهان باغي و زراعي کم آب و ديمي منابع طبيعي و تغيير الگوي کشت با توجه به در نظر گرفتن پديده خشکسالي و استفاده بهينه از آب کشاورزي در دستور کار تعاون روستايي قرار دارد.
مدير تعاوني روستايي چهارمحال و بختياري، تعداد اعضاي تعاوني هاي روستايي استان را 90 هزار نفر اعلام کرد و افزود: اين تعداد در 192 تعاوني عضو هستند.
به گزارش ايرنا، از جمعيت 900 هزار نفري چهارمحال و بختياري 40 درصد در مناطق روستايي و عشايري ساکن هستند.
در چهارمحال و بختياري دو هزار و 60 گونه گياه دارويي رويش دارد که از اين تعداد 960 گونه انحصاري اين استان است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi