پاستیل بساز و بخور


برادران کارآفرین سازنده ماشین آلات خطوط تولید و بسته بندی صنایع غذایی به طور اخص شکلات و پاستیل، خبر از بهره برداری دستگاه پاستیل ساز خانگی تا چهار ماه آینده را دادند.


به گزارش مسابقه میدون، محمد و محسن برزگری 28 و 27 ساله، دو برادر از منطقه هشترود استان آذربایجان شرقی با یک سال تفاوت سنی، کسب و کاری صنعتی و تولیدی که هسته اصلی و مرکزی آن خانوادگی است را راه اندازی کرده اند.

محسن برزگری بیان کرد: شرکت ماشین سازی رایا صنعت خوارزمی البرز سال1397 به صورت رسمی تاسیس شد که همراه تولید کنندگان صنایع غذایی به طور اخص، خط تولید صنایع غذایی شکلات و پاستیل است.

او گفت: تا کنون بیش از 360 دستگاه صنعتی برای خط تولید پاستیل و شکلات ساخته و فروخته که به کشور های عراق، ازبکستان و تاجیکستان نیز صادر شده است.

برادر کوچک تر افزود: کشور های همسایه صرفا تولید کننده پاستیل می باشند نه سازنده دستگاه ها که به این جهت، فرصت مناسبی برای صادرات فراهم گردیده است.

در ادامه محمد برزگری در مورد نمونه مشابه دستگاه پاستیل ساز خارجی، خاطر نشان کرد: قیمت دستگاه از کشور های استرالیا، هلند، آلمان، چین و ایتالیا از 2 میلیارد تومان به بالا، جدا از هزینه نصب و راه اندازی و... است در حالی که همین دستگاه را داخل کشوربه مبلغ 200 تا 600 میلیون کمتر از سه، چهار روز اماده تحویل و نصب می کنیم.

او اذعان داشت: در حال حاضر دو کارخانه تولید ژلاتین در قزوین و مشهد وجود دارد اما اگر تولید پاستیل زیاد شود، تولید ژلاتین نیز به طبع افزایش می یابد و کارخانه ها رونق می گیرد.

محمد برزگری همچنین در مورد اینده شیرین کسب و کارشان، گفت: در کنار خط تولید پاستیل صنعتی تا چهار ماه اینده دستگاه پاستیل ساز خانگی به بهره برداری می رسد.

محسن برزگری در پایان با ابراز خرسندی، از راه اندازی خط تولید پاستیل در تهران و مرند استان اذربایجان شرقی خبر داد.

از افتخارات این دو برادر؛ عضویت در بنیاد ملی نخبگان کشور از سال1387، عضو انجمن مخترعین کشور از سال 1386، کسب مقام در جشنواره خوارزمی و دومین مسابقات ملی رباتیک رالی سرعت قوچان است.

محمد و محسن برزگری این دو شرکت کننده مسابقه میدون که کار خود را از کارگری کارخانه شکلات سازی باراکا شروع کرده اند، 10 سال است در کنار هم کار می کنند و با عشق و علاقه به کار فنی، تلاش و انگیزه برای پیشرفت، این روز ها مدیر عامل شرکت تازه تاسیس خود و رقیب قدر شرکت قبلی اشان شده اند.

پست های مرتبط