قیمت زندگی انسان ها، چند؟

 


اعضای خانه کار و هنر نه تنها با كسب و كاری متفاوت، زندگی تولید می کنند بلكه مسئوليت اجتماعي خود ميدانند تا با ابزار هنر نمایش مستند، نقشی در كاهش آسيب ها داشته باشند

به گزارش میدون، اسماعیل فیروزیِ 45 ساله، با پیشه ی بدلکاری، نویسندگی و کارگردانی که این روز ها از اعضای ثابت خانه کار و هنر است، گفت:« در این مجموعه 300مددجو از قبیل کودکان آسیب دیده خصوصا کودکان در معرض بزه، کودکان کار و مهاجر، کودکان معارض با قانون وجوددارد که يكي از بزرگترين دغدغه اشان، تامين معاش و نيازهای اولیه است» .

او اذعان داشت: با ابزار هنر نمایش مستند؛ آموزش مي دهيم، توانمند مي كنيم، رشد می دهیم تا بچه ها هم از لحاظ روحی به وضعیت بهتری برسند و هم کسب درآمد کنند.

فیروزی که معتقد است کسب و کارشان زندگی تولید می کند، افزود: درآمد حاصل از كار تئاتر اصلا بد نیست. زماني كه ماجرای نمایش از دل آسيب ها بيرون می آید، مخاطب همذات پنداری می کند و حتی وقتی که بچه ها راوی اقتباسی از زندگی اشان هستند، نمایش باور پذیرتر است.

شرکت کننده مسابقه میدون، اظهار داشت: این مجموعه از سال 1395از طریق فروش بلیط با چهار اجرا، درامد خوبی کسب کرد به گونه ای که تنها در چهار شب  217میلیون تومان درآمد داشت که هر شب دستمزدی به مبلغ 500 هزار تومان به هر کدام از مددجو ها که در تئاتر هنرنمایی می کردند، پرداخت می شد. 

فیروزی با بیان این مطلب که تمرین بچه ها در زندان انجام می گیرد، یادآور شد: برای اجرای نمایش در کنار هنر و هنر پیشگی، مهارت اجتماعی از قبیل کنترل خشم، مهربانی، صلح و سازش را اموزش می دهیم تا بچه ها نسخه بهتری از خودشان بشوند.

در ادامه عطیه آب خضر تولید کننده تجهیزات پزشکی که 10 سال فعال اجتماعی بوده و حالا از اعضای خانه کار و هنراست، بیان کرد: فعاليت اقتصادي و اجتماعي به من نشان داد، انبوهي از ناهنجاری های اجتماعي  از عدم آگاهی و اموزش به وجود می اید چه بسا اگر خود شناسی و به طبع مدیریت رفتار، تفکر و کنترل خشم اموزش داده شود امار این حواث ناگوار به شدت کاهش می یابد و آسيب ها کمرنگ می شود.

او خاطر نشان کرد: شعار جهاني يونيسف هم اشاره به اين موضوع دارد؛ به من بگو فراموش خواهم كرد، به من ياد بده به خاطر خواهم آورد، مرا درگير كن خواهم آموخت.

آب خضرگفت: ما دريافتيم که هنر نمايش، تنها ابزار درگير كردن براي آموزش است. چه براي مددجو كه هنرنمايي مي كند و چه فردي كه با مشاهده نمایش خود را در آن شرايط تصور مي كند.

یونچی از داوران مسابقه میدون ضمن تشویق این دو شرکت کننده، با صراحت اذعان داشت: نکته اصلی اینجاست که این بچه ها چرا بزه کار شدند؟ ما نباید بگذاریم 300 نفر، 3هزار نفر بشود.

دو شرکت کننده مسابقه میدون، در پایان از تصمیم اشان برای اینده این کسب و کار گفتند: اکنون کار ما به صورت پراکنده است و در نظر داریم با کرایه مکانی بهتر و برنامه ریزی دقیق تر، پروژه ها را سازماندهی کنیم.

عطیه آب خضر در پایان  خواستار حمایت بیشتر مردم از نمایش ها شد وتاکید داشت: اين مسئوليت اجتماعي تك تك افراد جامعه است و فقط وظيفه معلم و مددكار نيست بلکه به مدد تمام اقشارجامعه نیاز است.

خانه کار و هنر، مجموعه ای مردم نهاد با حمایت خانه تئاتر و ستاد ملی صبر با رویکرد آموزش و توانمندسازی کودکان، نوجوانان و جوانان آسیب دیده با ابزار هنر است که متشكل از هنرمندان، نخبگان و جمع زيادي از مددكاران و فعالان اجتماعي است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi