هر ضرب، یک سکه

 


به گزارش میدون، محمد حسین احمدی مدیر عامل مجتمع افرینش های هنری سلام، از سال 1384 در طراحی، تولید، فروش، صادرات و فرهنگ سازی صنایع دستی فعالیت دارد.

محمد حسین احمدی 36 ساله اهل استان اصفهان که به قول خودش از بچگی کاسب بوده است، به پیشنهاد دو تن از دوستان اش در یک کارگاه تولیدی شریک شده و با اشتغال زایی برای خانواده های بد سرپرست، بی سرپرست، زنان خانوار و حتی زندانیان و... سال ها است که کارآفرینی می کند.

احمدی مدیرعامل این مجموعه به همراه شریک اش ابوالفضل رحیمی مدیر فروشگاه حضوری و مجازی مجتمع آفرینش‌های هنری سلام، در مسابقه تلویزیونی میدون به معرفی فعالیت‌های مجتمع و شرح اقدامات اجتماعی و هنری فروشگاه‌هایشان پرداختند.

به گفته احمدی: مجتمع سلام یکی از مراکز تولید و عرضه مستقیم هدایای ایرانی و اسلامی با مشارکت حدود ۲۰۰ استاد هنرمند در طراحی، بازتولید و احیاء بیش از ۲۴ رشته هنر و صنایع دستی است. او افزود: سود مجموعه از طریق درصد از فروش و درصد از تولید می باشد که تمرکز اصلی کسب و کار روی کانال توزیع است.

اسدی یکی از داوران مسابقه میدون در مورد شناسنامه محصولات هنری، گفت: اگر صنعت دستی شناسنامه رسمی بگیرد یعنی کد اصالت و سریال اختصاصی داشته باشد، بزرگ ترین مشکلات این رشته و رسته حل خواهد شد.

شرکت کننده مسابقه میدون اذعان داشت: این مجتمع با توجه به ظرفیت­های هنری و مدیریتی بالای خود در تلاش بوده تا گذشته از برگزاری نمایشگاه­ ها و فروشگاه­ های متعدد خارجی و حمایت از تولید­کنندگان هنرهای سنّتی و معرفی هنر ایرانی در بازارهای بین المللی، همراستا با تحولات هنر در جهان معاصر حرکت نماید.

ناگفته نماند که در سال 88 در روز تولد امام رضا، فروشگاه سلام در مشهد وردی باب الجواد افتتاح شد اما به دلیل تغییر تیم مدیریتی حرم، دیگرفروش و عرضه مستقیم فروشگاهی ندارند.

محمد حسین احمدی یادآورشد: کارگاه­های تولیدی و دفتر مرکزی این شرکت در شهر اصفهان دایر است که انواع مختلف هنرهای اصیل ایرانی از جمله فرش، قلمزنی، خاتم­کاری، قلمکار، فیروزه­ کوبی، نگارگری و خوشنویسی در آن با ضمانت 10 ساله تولید می ­گردد. خرده فروشی، فروش سازمانی و مجازی.

او در ادامه خاطر نشان کرد: مجموعه آفرینش­ های هنری سلام که فروش سازمانی، مجازی و خرده دارد، از سه بخش عمده تشکیل شده است:

سلام آرت: مجموعه­ای بی نظیر از هنرهای فاخر و کلاسیک ایرانی که  هر یک از آثار به امضاء استادان به نام و شناخته شده اصفهان است و ارزش ارائه در حوزه حراج، مجموعه داری و هدایای نفیس بین المللی را دارد.

سلام گالری: در محصولات هنری معاصر، به غیر از آثار هنری فاخر، همواره نمونه­ های ارزان قیمتی هم وجود دارد که ضمن اشاره به آثار نفیس هنری، در واقع تأمین کننده مصارف عمومی و رایج افراد جامعه در تمامی سطوح سنی، اجتماعی و اقتصادی است.

  هدایای تبلیغاتی سلام: مجتمع آفرینش ­های هنری سلام، اقدام به تجاری­ سازی هنر اصیل ایرانی نموده که در پی آن آثار تولیدی این مجتمع، در فروشگاه ­های زنجیره­ای، فری­شاپ فرودگاه­ ها، فروشگاه ­های دکوراسیون منزل، کادو فروشی­ های و گالری­ های سراسر دنیا به فروش می­رسد. مهم تر اینکه این مجتمع با توجه به بهره­ گیری از طرّاحان و متخصصان زبده، این توانایی را دارد که انواع هدایا را متناسب با ذوق و سلیقه افراد؛ موسسات و علاقمندان  آن کشور تولید کند.

پرویز کرمی از داوران مسابقه میدون، بیان کرد: ایران در تولید صنایع دستی رتبه سوم جهان را دارد اما متاسفانه در صادرات رتبه امان 39 است.

در ادامه مینا مهرنوش داور میدونی نیز گفت: برای فروش بیشتر در سطح جهانی به بازاریابی انلاین در سطح بین المللی نیاز داریم.

 «مجتمع آفرینش­ های هنری سلام» با سابقه ۱۴سال فعالیت در زمینه تولید، احیا و بازتولید و فروش هنرهای ایرانی و صنایع­ دستی اسلامی با هدف جدّی گرفتن امر پژوهش، آموزش و ارتقاء هنرمندان و تربیت نسل جوان، کاربردی نمودن هنرهای­ سنتی و صنایع ­دستی و اشاعه فرهنگ و هنر ایران در تلاش است.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

هاشمی

شنبه 16 آذر 1398

چطوری میشه با این تیم تماس گرفت ؟

ثبت نظر جدید